You are currently viewing Zioła w diecie królika

Zioła w diecie królika

 

Żywienie królika jest dosyć skomplikowane. Należy pamiętać o wielu rzeczach, jednak kiedy poczytamy o tym w internecie, z pewnością opanujemy to, jak stworzyć królikowi zdrową i zbilansowaną dietę opartą na naturalnych produktach. Z czego powinna składać się codzienna królicza dieta? Czego unikać? 

Jak ułożyć prawidłowo dietę dla królików?

zioła dla królika cenaKróliki to delikatne zwierzątka, dla których prawidłowa dieta ma ogromne znaczenie. Jeśli chcemy uniknąć problemów z nerkami, żołądkiem czy wątrobą, warto przed przygarnięciem królika poczytać o prawidłowym jego żywieniu. To kluczowe, aby unikać pewnym produktów, a niektóre podawać tylko od czasu do czasu. Do jedzenia, które królik może, a nawet musi, jeść codziennie należy siano. To na nim ściera on stale rosnące zęby. Siano także umożliwia prawidłowe działanie układu pokarmowego. Oprócz siana, królik codziennie może dostawać niektóre gatunki ziół oraz zieleniny. Przykładowo, można podać mu zebrane z łąki liście i łodyżki babki lancetowatej. Również chaber bławatek to kwiat, który może znaleźć się w codziennej diecie. Jeśli jednak nie chcemy zbierać i suszyć roślin samodzielnie to istnieją gotowe zioła dla królika cena opakowania zależy od jego masy. Znajdziemy tam zapewne liście lipy, hibiskus czy tymotkę. Dobre dla królików są także liście malin, morwa lub podagrycznik. Do diety królika można też dołączyć świeże owoce i warzywa, jednak należy z tym uważać. Najlepiej podawać je jako nagrodę i przysmak, od czasu do czasu.

Prawidłowe żywienie królika jest bardzo ważne, aby zachował od zdrowie. Podstawą jest stały dostęp do siana oraz świeżej wody. Jako dodatek można podawać mu owoce oraz warzywa, jednak należy sprawdzić, które są dla niego odpowiednie. Oprócz tego codziennie powinien dostawać porcję ziół. Niekiedy króliki jedzą również nasiona.