You are currently viewing Zawory erg oraz sposób ich działania

Zawory erg oraz sposób ich działania

Element ten dla wielu użytkowników samochodu stanowi zagadkę. Nie każda osoba zdaje sobie sprawę z jego działania oraz samej obecności w aucie. Przynajmniej do momentu, w którym zawór ulegnie uszkodzeniu, co może wpływać na komfort jazdy oraz użytkowania samochodu. Osoby bardziej zaznajomione z tematem sugerują czasem możliwość zaślepienia tego zaworu. Jednak pełni on bardzo ważne oraz określone funkcje w silniku.

Zawory egr – skuteczność działania

zawór egr renault scenicPrzede wszystkim zawór otwiera się w określonych sytuacjach, a jego funkcjonowanie uzależnione jest od sterownika pracy silnika. Zawór pozostaje zamknięty, gdy samochód stoi na biegu jałowym, czyli potocznym luzie oraz w sytuacji, gdy silnik nie osiągnął jeszcze odpowiedniej  temperatury. Zawór egr renault scenic działa w sposób podobny do innych modeli zaworów. Jego zadaniem jest obniżenie poziomu tlenu przekazywanego do komory spalania. Dzięki temu procesowi, możliwe jest obniżenie temperatury oraz spowolnienie samego procesu spalania, a zatem także zmniejszenie emisji tlenków azotu. Cały proces zachodzi z uwzględnieniem spalin, których część zostaje przekazana do powietrza wpompowanego do komory spalania. Dzięki temu, w zanieczyszczonym przez spaliny powietrzu, zredukowana zostaje ilość tlenu, a cały proces może zachodzić w efektywny sposób. Uszkodzenie zaworu może negatywnie wpłynąć na proces spalania, a także znacząco zwiększyć emisję tlenków azotu, co wpływa na poziom zanieczyszczenia powietrza.

Zawory to powszechnie wykorzystywane, zwłaszcza w nieco starszych modelach samochodów, urządzenia, odpowiadające za odpowiednią emisję tlenków azotu. Mają za zadanie obniżenie temperatury spalania oraz spowolnienie całego procesu. Dzięki przekazywaniu części spalin do powietrza przekazywanego do komory spalania, cały proces zachodzi efektywnie.