You are currently viewing Zastosowanie wielorazowych woreczków na owoce

Zastosowanie wielorazowych woreczków na owoce

Coraz częściej w sklepach możemy spotkać osoby, które kupując warzywa lub owoce, zamiast do foliowych worków, pakują je do swoich, wielorazowych woreczków. Jest to coraz powszechniejsze zjawisko, które pozwala na ograniczenie śmieci wokół nas. Jest to więc świetne pro ekologiczne rozwiązanie, które właściwie nic nie kosztuje,, a wpływa na tak wiele.

Wybór wielorazowych woreczków na owoce

woreczki wielorazowe na owoceEkologiczne woreczki na warzywa czy owoce wielorazowego użytku kupimy obecnie już w każdym supermarkecie lub sklepie online. Ich cena jest niska – kosztują kilka złotych, a możemy korzystać z nich przez wiele lat. Co ważne, wpływają one na ograniczenie produkcji foliowych torebek, które później trafiają do naszego środowiska. Każda niezużyta w sklepie foliowa torebka zmniejsza popyt na ich produkcję. Warto więc zastanowić się nad tak prostą zmianą, która kosztuje tak niewiele, że wielu z nas nawet tego nie zauważy. W sklepach możemy kupić woreczki w różnych rozmiarach w zależności od swoich potrzeb. Najlepiej sprawdzą się te w średnim rozmiarze, które możemy stosować do wielu rodzajów owoców i warzyw. Pamiętajmy, jednak iż owoce które ze swojej natury są miękkie i szybko puszczają sok pakujemy do pojemniczków lub używajmy wówczas foliowych torebek (znajdźmy im potem nowe zastosowanie lub wyrzućmy zgodnie z zasadami recyklingu). Do takich owoców zaliczyć możemy truskawki, maliny, jagody czy porzeczki. Resztę owoców i warzyw możemy z powodzeniem kupować i przenosić w wielorazowych woreczkach. Wybierajmy te wykonane z lnu lub bawełny. Takie będą łatwe do utrzymania w czystości. Pamiętajmy, aby prać więc je regularnie w temperaturze sugerowanej przez producenta. Kupujemy, te które są oddychające i przepuszczające powietrze. Będziemy mieli wówczas pewność, iż nasze owoce nie zaparują i zapleśnieją. Takie woreczki wielorazowe na owoce są więc idealne dla każdego, kto lubi robić świadome zakupy i przyczyniać się do zmniejszenia ilości produkowanego plastiku.

W wielu sklepach kupimy wielorazowe woreczki w których możemy kupować owoce i warzywa. Dostaniemy je w niemalże każdym sklepie spożywczym oraz sklepach online. Ich stosowanie przyczynia się do zmniejszenia ilości zużytego plastiku w postaci reklamówek i foliowych woreczków. Jest to krok w dobrą stronę.