You are currently viewing Zarządzanie kablami rzepami jest proste

Zarządzanie kablami rzepami jest proste

Po kilku latach korzystania z laptopa do pracy, system mocno zwolnił i wyraźnie widziałem spadek wydajności. Moja konsola do gier również miała już swoje lata, nie mogłem na niej grać w najnowsze tytuły. Postanowiłem więc kupić komputer stacjonarny.

Estetyczne rzepy do kabli

rzep na kable 20mmW ten sposób zmniejszyłem ilość zużywanego prądu, ponieważ nowoczesne komputery są dużo bardziej energooszczędne. Przyczyniłem się też do zmniejszenia produkcji elektrośmieci, zamiast dwóch urządzeń, z powodzeniem mogę używać jednego. Zamówiłem mój wymarzony sprzęt, razem z myszą, klawiaturą i głośnikami w komputerowym sklepie internetowym. Czekałem na niego z niecierpliwością przez kilka dni. Kiedy dotarł, od razu zabrałem się za podłączanie, żeby sprawdzić jak działa. W czasie podłączania napotkałem problem, na który nie byłem przygotowany. Ilość kabli była tak duża, że zaplątały mi się w jeden wielki kłąb. Musiałem coś z tym zrobić, ponieważ splątane kable mogą powodować zakłócenia w dostawie prądu do poszczególnych komponentów, przez co ich praca może zostać zakłócona. Nie wygląda to też zbyt dobrze. Na szczęście okazało się, że mój ojciec ma u siebie w garażu rzep na kable 20mm. Mój tata lubi mieć wszystko uporządkowane, każdy kabel ma spięty żeby nic się nie plątało ani nie uległo uszkodzeniu. Wziąłem więc od niego paczkę rzepów i zacząłem rozplątywać moje przewody. Uporałem się ze wszystkim po kilkunastu minutach. Związane kable prezentowały się o wiele lepiej, nic nie wisiało, ani się nie plątało. Byłem zadowolony z efektu mojej pracy.

Użyłem rzepa także do sczepienia kabla od monitora razem z kablem od myszy, dzięki czemu, przewód od myszy nie przesuwa się do góry i do dołu na krawędzi biurka. Pomoże to uniknąć przetarcia kabla i o wiele wygodniej operuje mi się myszą w ten sposób.