You are currently viewing Zalety wkładek antyprzebicowych w oponach 28 cali

Zalety wkładek antyprzebicowych w oponach 28 cali

Opona to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia roweru, który sprawia, że jazda staje się nie tylko wygodna, ale także bezpieczna. Konstrukcja opon rowerowych wymusza jednak często stosowanie tradycyjnych dętek rowerowych, które są pompowane pompkami lub kompresorami. Aby zwiększyć maksymalnie ochronę przed przebiciem, wielu producentów opon stosuje specjalne wkładki antyprzebiciowe, chroniące przed przebiciem lub dobiciem opony do krawężnika.

Jak wkładki antyprzebciowe chronią przed przebiciem opony?

opona rowerowa 28Ochrona antyprzebicowa jest stosowana w oponach o różnej wielkości. Wiele z nich jest wyposażanych także w odpowiednie rodzaje twardej gumy. Jako, że opona rowerowa 28 jest najczęściej używanym rodzajem ogumienia w rowerach, wielu producentów markowych opon stosuje zabezpieczenia, mające na celu zwiększyć komfort jazdy w mieście i na terenach pozamiejskich. Dobre wkładki antyprzebiciowe mogą sprawić, że możliwa staje się jazda nie tylko po kawałkach szkła, ale także wszelkiego rodzaju kolcach akacji i innych ostrych elementach, które z łatwością mogą dokonać przebicia dętki rowerowej. Duża część opon może także mieć zamontowane wkładki o dużej grubości, co sprawia, że przebicie dętki umieszczonej w takiej oponie staje się praktycznie niemożliwe. Wiele tego rodzaju opon może także mieć wzmocnione ścianki boczne, a także elementy poprawiające jazdę obciążonym rowerem. Wzmocnione opony w rozmiarze 28 są często stosowane w rowerach elektrycznych, gdzie mamy do czynienia ze zwiększona masą roweru, spowodowaną zamontowaniem silnika elektrycznego. Wiele opon trekkingowych i przeznaczonych do jazdy przełajowej jest zaprojektowanych w taki sposób, aby możliwe stało się użytkowanie ich w ciężkich warunkach terenowych, bez konieczności częstego sprawdzania ciśnienia w oponie.

Duża część opon produkowanych przez uznanych producentów ma także rozwiązania, mogące pomóc w zmniejszeniu oporów toczenia, bez konieczności rezygnowania z ochrony antyprzebiciowej. Nowoczesne rozwiązania nie generują znacząco dodatkowej wagi opony, co ma znaczący wpływ na możliwości toczenia się ich na wielu nawierzchniach. Opony trekkingowe mogą być sprzedawane w sklepach internetowych, które mają za zadanie informowanie o wszystkich najważniejszych parametrach danej opony.