You are currently viewing Zakup komory barycznej

Zakup komory barycznej

Każdemu z nas do życia jest niezbędny tlen, który trafia do każdej komórki w naszym ciele. Poza sercem i mózgiem, sprawne płuca są nam niezbędne do przeżycia, dlatego też tak duże znaczenie ma stan powietrza. Jednakże o nim można coraz mniej dobrego powiedzieć, gdyż w wielu miastach niemalże przez ponad połowę roku panuje smog, który sukcesywnie truje ludzi.

Do czego służą komory hiperbaryczne?

komory baryczneTlen, którym oddychamy na co dzień, jest zanieczyszczony licznymi pierwiastkami, pyłami i substancjami szkodliwymi dla naszego zdrowia. Dlatego też każdego roku wiele osób choruje na raka płuc, astmę czy szereg innych dolegliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest się przeprowadzić blisko morza lub wyjechać w miejsce, gdzie powietrze jest stosunkowo czyste. Jednakże dla większości jest to nieosiągalne, zatem pozostają dla nich komory baryczne, w których są prowadzone terapie tlenowe. W Polsce są one jeszcze mało popularne, choć się to powoli zmienia. Przede wszystkim trzeba wyjaśnić czym jest takowa komora, ponieważ sama nazwa wiele nie mówi. Jest to pewnego rodzaju szczelnie zamknięta przestrzeń, w do której wprowadzany jest czysty tlen pod trzy razy większym ciśnieniem atmosferycznym niż powietrze, którym na co dzień oddychamy. Dzięki temu, do naszego organizmu trafia znacznie więcej tlenu, który korzystnie wpływa na pracę organizmu. Na rynku dostępne są różne modele komór hiperbarycznych, które mogą być jedno, dwu lub wieloosobowe. Mniejsze komory umożliwiają przeprowadzenie terapii tlenowej w pozycji stojącej lub leżącej, natomiast modele mogące pomieścić kilkanaście osób, wyposażone są w fotele, na których pacjenci siedzą w trakcie terapii. Tlen jest im podawany przez specjalne maski przez około czterdzieści – sześćdziesiąt minut, z kilkoma krótki przerwami. Obecnie takimi komorami dysponują niektóre szpitale, prywatne gabinety lekarskie czy salony odnowy biologicznej.

Z komory hiperbarycznej może skorzystać każdy z nas, ponieważ działanie tlenoterapii niesie szereg korzyści dla każdego. Przede wszystkim pomaga ludziom z chorobami układu oddechowego oraz osobom zatrutym tlenkiem węgla. Czysty tlen ma także zbawienny wpływ na rany, które nie chcą się goić czy martwicy. Co ciekawe, w trakcie pobytu w kabinie barycznej, tlen dociera nawet do niedokrwionych miejsc.

Więcej na:https://omnioxy.com/

Dodaj komentarz