You are currently viewing Zabiegi w komorach hiperbarycznych

Zabiegi w komorach hiperbarycznych

Choroby układu oddechowego to jedne z najczęściej występujących dolegliwości, zaraz obok chorób układu krążenia, czy też kostno-stawowego. Okazuje się, że cierpi na nie znaczna cześć społeczeństwa powyżej pięćdziesiątego roku życia. Nic wiec dziwnego, że świadomość chorych jest coraz większa, a dzięki rozwojowi medycyny mamy możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu, który poprawia jakość życia chorych oraz wpływa na ich samopoczucie.

Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej?

sprawdzona komora hiperbaryczna w warszawieJeśli chodzi o choroby układu oddechowego to najczęściej występująca jest astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza, czy też choroby układu krążenia, które przebiegają z niedotlenieniem i problemami z oddychaniem. W przypadku tych chorób bardzo często występuje obniżony parametr saturacji, który świadczy o zbyt niskim stężeniu tlenu w naszym układzie krążenia. Warto wiedzieć, że parametr ten możemy samodzielnie doprowadzić do wartości prawidłowej poprzez korzystanie z odpowiednich zabiegów. Mowa tutaj o zabiegach z wykorzystaniem komory hiperbarycznej. Sprawdzona komora hiperbaryczna w Warszawie polecana jest przez wiele osób, które już z niej korzystały. Takie zabiegi wykorzystują nowoczesny sprzęt, dzięki czemu efekty pojawiają się już po pierwszym z nich. Sam zabieg przeprowadzany jest przez lekarza, który początkowo przeprowadza z nami obszerny wywiad na podstawie którego ustala odpowiednie parametry zabiegu, w tym ciśnienie oraz czas jego trwania. Zabieg zazwyczaj trwa około pół godziny, a tlen podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem wynoszącym około trzech atmosfer. Aby sesja w komorze hiperbarycznej była jeszcze bardziej wydajna, wykorzystuje się maseczkę tlenową. Dzięki niej tlen podawany jest bezpośrednio do naszych płuc, a stamtąd trafia do krwioobiegu.

Sam zabieg nie jest tak kosztowny, jak mogłoby się nam wydawać. Dodatkowo możemy wykupić pakiet zabiegów, dzięki czemu cena za pojedynczy zabieg jest jeszcze niższa, niż standardowa. Sama komora hiperbaryczna w Warszawie cieszy się ogromnym powodzeniem, co sprawia, że osoby z całego kraju zjeżdżają się do tej kliniki, aby poddawać się zabiegom. Warto wiedzieć, że polecane są one nie tylko w chorobach płuc. Lista dolegliwości, w których się sprawdzają jest znacznie większa.