You are currently viewing Wykorzystanie skrzynek w ogrodzie

Wykorzystanie skrzynek w ogrodzie

Dom jednorodzinny, w którym mieszkam wraz z mężem i dziećmi nie jest jakiś bardzo duży, ale w zupełności nam starcza. Spełnieniem marzeń z dzieciństwa jest dla mnie ogród. Zawsze bowiem mieszkałam w bloku i takiego ogrodu nie posiadałam. Teraz dbam o niego z wielkim zapałem, starając się każdym kroku, żeby był jak najbardziej atrakcyjny. Co roku na wiosnę i jesień wprowadzam pewne zmiany do ogrodu. A cała rodzina z chęcią mi w tym pomaga. 

Ogrodowa dekoracja w postaci skrzynek

skrzynki dekoracyjne do ogroduCałe moje dziecięce życie mieszkałam w bloku. Co prawda okolica była bardzo ładna i w pobliżu mieliśmy piękny park, jednak ja w skrytości serca zawsze marzyłam o własnym ogrodzie. I w końcu to marzenie udało się zrealizować w dorosłym życiu. Kilka lat temu wybudowaliśmy z mężem dom, a za tym domem zagospodarowaliśmy teren zielony po ogród. Kiedy jest ciepło, ogród ten jest moim oczkiem w głowie. Co chwilę wpadają mi do głowy kolejne pomysły na upiększenie naszej zielonej oazy. Dla mnie ogród bowiem to nie tylko rośliny, ale też różnego rodzaju dodatki, które nadają przestrzeni charakteru. Ostatnio, na przykład, bardzo spodobały mi się skrzynki dekoracyjne do ogrodu, w których można umieścić różnego rodzaju kwiaty. Skrzynki takie można kupić już gotowe w sklepach, albo po prostu zrobić samem. Postawiłam na obie opcje. Kilka skrzynek kupiłam, a pozostałe zrobiłam sama ze starych skrzynek po warzywach. W skrzynkach umieściłam różnego rodzaju kwiaty. Skrzynki zdobią głównie okolice naszego tarasu. Wzbudzają podziw każdego, kto nas odwiedza. Ustawiłam je bowiem jedna na drugiej, przez co umieszczone w nich rośliny opadają kaskadami. Z kilku skrzynek zrobiłam też stolik, który umieściłam przy dużej, niskiej kanapie, która mieści się na tarasie. Mam też zamiar porobić skrzynkowe półki, na których ustawie zapewne jakieś dekoracyjne lampiony, żeby stworzyć klimat wieczorami. 

W końcu po wielu latach doczekałam się własnego ogrodu. Teraz jest to moje oczko w głowie i cały czas szukam do niego jakichś ulepszeń. W tym roku, na przykład, bardzo przypadły mi do gustu skrzynki, z których można zrobić naprawdę cudowne dekoracje w ogrodzie. Część z nich kupiłam, część natomiast zrobiłam sama. W skrzynkach znalazły się roślin, z części z nich zrobiłam stoliki.