You are currently viewing Wykończenie elewacji drewnianą deską

Wykończenie elewacji drewnianą deską

Współczesne domy nabierają coraz bardziej nowoczesnego charakteru. Zarówno pod względem używanych technologii jak i samego wyglądu. Od jakiegoś czasu bardzo modny stał się minimalistyczny styl. Królują białe i szare elewacje. Na czasie jest także wykończenie elewacji drewnianymi elementami. No właśnie. Okazuje się, że nie wszystko co wydaje się być drewniane jest takie w rzeczywistości.

Zastosowanie elastycznych desek na elewacji

deska elewacyjna elastycznaCiekawym rozwiązaniem dla elewacji jest deska elewacyjna elastyczna. Sama nazwa kojarzy się z drewnem nie mniej jednak z drewnem poza kolorem nie ma nic wspólnego. Jest to okładzina, która imituje naturalne, drewniane wykończenie elewacji. Występuje w kolorach prawdziwego drewna. Na indywidualne zamówienie możliwe jest wykonanie innego koloru. Można ją stosować tak na ścianach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Jest odporna na promieniowanie UV, deszcz, mrozy i inne warunki atmosferyczne. Nie wiele waży dlatego można stosować ja na systemach dociepleń. Jest nietuzinkowym elementem dekoracyjnym. Przystępując do jej montażu należy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Powinno być czyste i suche. Aby wzmocnić podłoże, do którego będziemy ją przyklejać można je dodatkowo zagruntować. Jeśli kładziemy ją na malowane powierzchnie można użyć podkładu. Tu świetnie sprawdzi się piasek kwarcowy. Deski należy docinać na wymiar i oszlifować brzegi papierem ściernym a następnie cięcia maskujemy pod kolor deski. Następnie nakładamy klej i gotowe. Wystarczy już tylko przykleić ją do ściany.

Takie rozwiązanie jest bardzo efektowne a zarazem mniej kosztowne niż naturalne drewniane deski, które należy nieustannie konserwować. Sam ich transport i montaż również jest kłopotliwy. Dlatego elastyczna deska to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby odświeżyć w nowoczesny sposób wygląd swojego domu.