You are currently viewing Wygodne majtki po porodzie

Wygodne majtki po porodzie

 

W czasie ciąży, każdej kobiecie towarzyszy uczucie niepewności i na pewno też strachu, ponieważ poród bywa trudny dla wielu kobiet. Może on przebiegać bez komplikacji i wtedy kobiety najczęściej rodzą siłami natury, ale może też być wskazane cesarskie cięcie. Jeżeli kobieta rodzi w naturalny sposób, to jej narządy rodne będą wracały do formy przez wiele tygodni, a może nawet miesięcy. W tym czasie zalecana jest specjalna pielęgnacja.

W jakich majtkach należy chodzić po porodzie?

wygodne Majtki poporodowePrzyszłe mamy, jadące na poród do szpitala, już wcześniej są dokładnie poinstruowane, co mają ze sobą zabrać do szpitala. Są to rzeczy dla niej samej oraz dla maluszka. Dla siebie przyszła mama musi mieć piżamę, kosmetyki, wkładki poporodowe i wygodne majtki poporodowe. Ponieważ po porodzie siłami natury, pochwa oraz okolice odbytu są mocno nadwyrężone i także poranione, to konieczne jest noszenie przez kilka lub nawet kilkanaście dni, specjalnych wkładek. Mają one na celu przyjęcie dużej ilości krwi jaka wypływa z poranionych miejsc. Wkładki są na tyle duże i grube, że konieczna jest specjalna bielizna poporodowa. Matki tego typu mogą być jednorazowe, wykonane z cienkiej flizeliny lub wielorazowe ze specjalnej siateczki pozwalającej skórze oddychać. W procesie gojenia ran bardzo ważny jest dopływ świeżego powietrza, dlatego też majtki są cienkie i siateczkowe. Najlepsze są modele w formie spodenek z niskim stanem, gdyż najlepiej utrzymują się w odpowiednim miejscu wkładkę. Po porodzie lepiej zrezygnować z majtek wykonanych ze sztucznych materiałów albo modeli zbyt obcisłych, gdyż to czas na regenerację i gojenie ran. Majtki poporodowe przydają się przez około kilkanaście dni od porodu, gdyż wtedy występuje obfite krwawienie. Później można je zamienić na zwykłe ale ważne żeby były bawełniane.

Czas połogu jest trudny dla każdej kobiety, bo pomimo wielu dolegliwości związanych z gojeniem ran czy bólami kręgosłupa, świeżo upieczona mama musi się też opiekować maleństwem. Dlatego też warto wtedy stosować się do zaleceń lekarza i używać sprawdzonych artykułów higienicznych. Majtki poporodowe są wygodne i nie powodują dyskomfortu w poruszaniu się, gdyż posiadają delikatną i cienką gumkę w pasie i w obrębie ud. Można je kupić w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt.