You are currently viewing Wygodne łóżka w sypialni

Wygodne łóżka w sypialni

Spanie na rozkładanej sofie jest czymś bez porównania gorszym niż na dużym łóżku z materacem. Jeżeli tylko warunki mieszkaniowe nam na to pozwalają, to warto zainwestować w podwójne łóżko z ramą, do którego można dobrać wygodny materac.

Jaki rozmiar powinno mieć łóżko sypialniane?

łóżka 140x200 sypialniane tapicerowaneUrządzanie mieszkania, a w szczególności sypialni jest kwestią indywidualną. Jedni wolą spać na wersalkach, a inni potrzebują mieć dużo miejsca ma materacu. Jeżeli nasza sypialnia ma przynajmniej trzy metry szerokości, to na pewno zmieścimy do niej jedno z większych, dwuosobowych łóżek i zostanie jeszcze miejsce na szafeczki nocne. Łóżka 140×200 sypialniane tapicerowane mają uniwersalny charakter dzięki dużemu wyborowi modeli i tapicerek. Można kupić łóżko z całą tapicerowaną ramą, albo tylko z wezgłowiem czyli górnym szczytem lub te dolnym. Na obicie ramy, klienci przeważnie wybierają welur, bo jest miękki i miły w dotyku lub klasyczną skórę czy eko skórę. Cechą charakterystyczną łóżek tapicerowanym jest ich konstrukcja na nóżkach, dzięki czemu pod dnem łóżka może się znaleźć praktyczny pojemnik na pościel. Tapicerką są pokryte także łóżka kontynentalne, które są jedne z najwyższych, ponieważ szczyt materaca znajduje się na wysokości nawet osiemdziesięciu centymetrów nad podłogą. Dla dwóch, szczupłych osób z powodzeniem wystarczy łóżko o szerokości stu dwudziestu centymetrów, ale wielu klientów woli wybrać nieco większy model, ponieważ niektórzy biorą pod uwagę możliwość spania z dziećmi w jednym  łóżku.

Łóżka nie kupujemy co rok ani nawet co kilka lat, więc warto dobrze przemyśleć wybór łóżka, które będzie nam służyło przez wiele lat. Za tapicerowany model trzeba zapłacić minimum tysiąc złotych w podstawowej wersji, jednak jest to dobrze zainwestowana kwota.