You are currently viewing Wygodne łóżka rehabilitacyjne

Wygodne łóżka rehabilitacyjne

Niestety w życiu różnie bywa i niektórzy potrzebują rehabilitacji w domu. Często się tak dzieje po jakimś wypadku, czy w stosunku do osób starszych, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować i potrzebują ciągłej opieki. Często są to ludzie, którzy sami nie mogą wstać z łóżka i chociażby zjeść.

Zalety łóżek rehabilitacyjnych w domu

łóżka rehabilitacyjne domoweObecnie bardzo często ludzie szukają łóżek rehabilitacyjnych, które mogą stać u nich w domu. Są one bardzo przydatne, szczególnie jeśli mamy w domu osobę, która nie porusza się o własnych siłach. Łóżka rehabilitacyjne domowe są odpowiednio skonstruowane, aby ułatwić życie nie tylko choremu, ale również jego członkom rodziny, która na co dzień się nim zajmuje. Łóżka rehabilitacyjne mają zamontowany specjalny podnośnik oparcia. Jest to bardzo ważna funkcja. Wówczas nie trzeba męczyć się z podnoszeniem chorej osoby, co dodatkowo dla niej jest również bardzo męczące. Funkcja podnoszenia jest bardzo wygodna i komfortowa dla obu stron. Dodatkowo łóżka rehabilitacyjne są wyposażone w barierki ochronne, które zabezpieczają przed upadkiem. Jest to dodatkowa bardzo ważna funkcja łóżka rehabilitacyjnego. Wiadomo, że osoby chore spędzają długi czas na takim łóżku i mogą dostać tak zwanych odleżyn, dlatego przy takich łóżkach stosują odpowiednie materace, które chronią przed ewentualnymi odparzeniami, czy też odleżynami.

Łóżka rehabilitacyjne są ogólnie bardzo drogie. W związku, że nie opłaca się kupować takiego wózka na jakiś czas, można go wypożyczyć. Wówczas płaci się miesięcznie za wynajem takiego łóżka. Natomiast w momencie kiedy nie jest nam już potrzebny zawsze można zwrócić do sklepu medycznego. Dlatego większość ludzi raczej wynajmuje łózka rehabilitacyjne do swojego domu dla osoby potrzebującej niż kupuje.