You are currently viewing Wybór najlepszego biura

Wybór najlepszego biura

Żaden przedsiębiorca nie jest specjalistą w każdej dziedzinie. Ich praca, najczęściej skupia się na rozwijaniu firmy, organizowaniu dostaw czy planowaniu logistyki, ale mało który jest specjalistą w dziedzinie księgowości. Jest to wymagająca branża, w której niezbędne jest duże doświadczenie i znajomość przepisów oraz ustaw, a to wymaga poświęcenia sporo czasu.

Kto może korzystać z usług biur rachunkowych?

najlepsze biura rachunkowe w BydgoszczyStatystyki pokazują, że w Polsce około czterdzieści procent jednoosobowych działalności gospodarczych, korzysta  usług księgowych, natomiast trzydzieści pięć procent zatrudnia swoją księgową. Pozostała część albo samodzielnie prowadzi swoje rachunki, albo robi to za nich ktoś znajomy, zaufany. Bez względu na to, kto odpowiada za prowadzenie księgowości, to musi ona być prowadzona zgodnie z przepisami o rachunkowości. W razie jakichkolwiek niejasności, Urząd Skarbowy z pewnością nie omieszka dokonać kontroli w firmie lub wezwie przedsiębiorcę do złożenia wyjaśnień. Najlepsze biura rachunkowe w Bydgoszczy obsługą średnio od kilkudziesięciu do nawet kilkuset klientów, którzy prowadzą jednoosobowe działalności lub spółki. Im więcej mają klientów, tym więcej zatrudniają głównych księgowych, ponieważ jeden jest w stanie w ciągu miesiąca rozliczyć od kilkunastu do kilkudziesięciu firm różnej wielkości. Z usług księgowych mogą korzystać wszystkie firmy, jednakże najczęściej klientami są mali i średni przedsiębiorcy, którzy zatrudniają do maksymalnie pięćdziesięciu pracowników. Wysokość abonamentu za prowadzenie księgowości w jednoosobowej działalności gospodarczej zaczyna się już od stu pięćdziesięciu złotych netto, więc jest to bardzo niska kwota. Dotyczy ona małych firm, które nie zatrudniają pracowników i najczęściej generują do dziesięciu dokumentów księgowych w miesiącu.

Im większa jest firma i ma bardziej skomplikowaną formę prawną, to cena abonamentu jest wyższa. Najwięcej za usługi księgowe w Bydgoszczy płacą właściciele spółek, ponieważ ich działalność wymaga prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych, które wiążą się z wieloma dodatkowymi obowiązkami, których musi dopełnić księgowy. W ich przypadku, najniższy abonament wynosi minimum pięćset – sześćset złotych netto. Jednak często jest to korzystna oferta, w porównaniu z zatrudnieniem pracownika.