You are currently viewing Wybieramy ubezpieczenia dla psów

Wybieramy ubezpieczenia dla psów

Wielu właścicieli czworonogów nie ma świadomości, iż mogą ubezpieczyć swojego pupila. W takim przypadku, w razie leczenia, wypadku albo śmierci zwierzęcia, możemy uzyskać odszkodowanie. Nie wszystkie zwierzęta są jednak uwzględnione w polisie. Warto także wiedzieć, jakie warunki należy spełnić, aby ubezpieczyć czworonoga. Informacje na ten temat są bardzo szczegółowe i mogą się okazać pomocne przy podejmowaniu w tym zakresie decyzji.

Korzystamy z zalet ubezpieczeń dla psów

niedrogie ubezpieczenia dla psówMożliwe jest ubezpieczenie zwierząt domowych na wiele sposobów, w zależności od tego, na czym nam najbardziej zależy. Taka polisa może pokryć koszty leczenia zwierzaka, jego transportu do lecznicy oraz ewentualnego uśpienia. W wielu przypadkach jest to specjalny dodatek do polisy mieszkaniowej. Możemy wybrać niedrogie ubezpieczenia dla psów. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia zwierząt domowych, aby pomóc w trudnych na nas sytuacjach. Chodzi o wsparcie finansowe w razie wypadku, zranienia czy poważnej choroby zwierzęcia. Tyczy się to zarówno kradzieży, zgonu, jak i wypadku spowodowanego zdarzeniem losowym. Dodatkowe ubezpieczenie assistance jest pomoc w transporcie na wypadek choroby zwierzęcia, a także koszty opieki nad nim w momencie, kiedy my zachorujemy i trafimy do szpitala. W polisie mieszkaniowej można uwzględnić zarówno psa, kota, jak i inne zwierzęta uznawane przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Mogą być to świnki morskie, rybki akwariowe, żółwie, króliki inne. Niektóre z firm ubezpieczeniowych posiadają w swoich ogólnych warunkach ubezpieczeń pewne wyłączenia, na przykład w formie zwierząt egzotycznych niebezpiecznych dla otoczenia. Mogą pojawić się także problemy z ubezpieczeniem agresywnych oraz dzikich zwierząt, a także nietypowych gatunków. Dlatego tak ważne jest ustalenie, czy możemy swoje zwierzę ubezpieczyć w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Tego rodzaju ubezpieczenie jest dedykowane wyłącznie zwierzętom domowym. Najczęściej obejmuje ono zwrot kosztów wizyt w lecznicy, kosztów pobytu w klinikach, a także różnorodnych badań czy leków. Możliwe jest także uzyskanie wsparcia na wypadek uśpienia albo kremacji. Polisę można szczegółowo dopasować do własnych potrzeb, czego ważnym czynnikiem będzie suma ubezpieczenia, która jest maksymalną kwotą możliwą do uzyskania w momencie zdarzenia.