You are currently viewing Wózki do kąpieli osób starszych

Wózki do kąpieli osób starszych

Od dzieciństwa marzyłam o tym aby pracować w szpitalu. Moja mama była pielęgniarką i ja chciałam podążać tą samą drogą. Pomoc innym ludziom sprawia mi wiele satysfakcji i jest dla mnie bardzo ważnym elementem życia. Pomaganie innym ludziom jest niezwykłym motorem napędowym.

Wózki do domów spokojnej starości

nowoczesne wózki kąpielowePo studiach otrzymałam zatrudnienie w jednym z prestiżowych domów dla seniorów. Wszystkie swoje wolne chwile poświęcałam na naukę. Doświadczenie nabywałam przy opiece nad dziadkami. Miałam wrażenie, że decyzja o zostaniu opiekunką zrodziła się w mojej głowie już bardzo wcześnie i wszystko, co robiłam zmierzało właśnie w tym kierunku. Dom seniora, w którym pracowałam miał zawsze pełne obłożenie. Osób potrzebujących pomocy w codziennej egzystencji było bardzo dużo. Wielu z moich podopiecznych potrzebowało pomocy przy wszystkich czynnościach dnia codziennego. Od ubrania się po jedzenie posiłków i czynnościach higienicznych. Osoby starsze nie potrafią już samodzielnie zjeść śniadania, obiadu czy kolacji. A korzystanie z toalety staje się dla nich nie lada wyzwaniem. Starość ma wiele twarzy i często patrzenie na osoby w podeszłym wieku jest ciężkie. Nie wszystkie osoby starsze chorują, ale jest ich naprawdę nie wiele. W swojej pracy muszę wykazać się cierpliwością i dużą empatią. Osoby starsze potrzebują pomocy szczególnie w toaletach gdzie mogą doznać poważnych urazów. Szczególnie dotyczy to osób chodzących o kulach, przy pomocy balkoników, leżących lub poruszających się na wózkach. Śliska podłoga może okazać się dla nich niebezpieczną pułapką. W takich przypadkach konieczne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, który pomoże w bezpiecznym transporcie seniora do toalety. W mojej placówce znajdują się nowoczesne wózki kąpielowe, które ułatwiają zarówno transport jak i samo mycie rezydentów. Mogą one przewozić osoby chore zarówno całkowicie leżące jak i te wymagające pomocy w poruszaniu się. Wózki są tak zaprojektowane, że bez problemu można nimi manewrować w pomieszczeniach sanitarnych oraz mieszczą się w kabinach prysznicowych.

Dzięki temu zarówno osoby chore jak i opiekunowie mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Wózek jest wielozadaniowy i można go wykorzystać w naprawdę wielu sytuacjach. Dla wielu moich podopiecznych kąpiel stała się przyjemnością, a nie traumatycznym przeżyciem. Nie obawiają się już złamania biodra, ręki czy nogi, które dla osób starszych bardzo niebezpieczne.