You are currently viewing Uniwersalne łóżeczko dla niemowlaka

Uniwersalne łóżeczko dla niemowlaka

 

Pokoiki dla dzieci to istne pastelowe cuda. Efekt świeżości jaki w nich panuje to zasługa białych mebelków, które rozjaśniają nawet najmniejsze pomieszczenia. Nic dziwnego, że białe łóżeczka dla niemowląt są najpopularniejsze we wszystkich dużych sklepach z produktami dla dzieci. Występujące jako elementy większych kolekcji można zaadaptować według własnych potrzeb lub znaleźć wystarczająco prosty model, który będzie idealny do kącika zaaranżowanego w sypialni rodziców.

Meble dopasowane do białego łóżeczka

białe łóżeczko dla niemowlątWiele osób uważa, że specjalne, nieduże meble dedykowane dla niemowlaków i nieco starszych kilkulatków są wyjątkowo urocze. Można wśród nich znaleźć zarówno mebelki godne małej księżniczki, wyposażenie pokoju małego podróżnika w postaci regałów-domków oraz uniwersalne, dające popis rodzicielskiej wyobraźni komody i regały mogące przekształcić się zarówno w niezauważalne tło dla dżungli jak i funkcjonalny statek piracki. Do wszystkich wyżej wymienionych można dopasować białe łóżeczko dla niemowląt które będzie spełniać oczekiwania rodziców. Wymogi estetyczne to chyba najważniejsze kryterium wyboru pierwszego łóżeczka dla maleństwa. Standardem jest możliwość dopasowania wysokości materacyka na trzech poziomach ułatwiających rodzicom opiekę nad maluszkiem. Podobnie rzecz się ma również do możliwości wyjęcia kilku szczebelków, co pozwoli samodzielnie chodzącemu maluchowi na swobodne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka. Nowością, która jeszcze bardziej ułatwia życie rodzicom maluchów jest możliwość przekształcenia łóżeczka w tapczanik. Specjalne konstrukcje pozwalają na zdjęcie jednego z dłuższych boków łóżeczka i zastąpienie go niewysoką barierką, która zapobiegnie spadnięciu z tapczanika.

Świetnym rozwiązaniem stosowanym przez nowoczesnych rodziców jest aranżacja białego łóżeczka niemowlęcego jako dostawki do łóżka rodziców. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie bliskości co-sleepingu z dyscypliną odkładania maleństwa do własnego łóżeczka. A przy okazji jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla mam karmiących piersią, gdyż nie muszą wstawać z łóżka aby nakarmić wybudzonego w środku nocy, głodnego niemowlaka. Aby zaaranżować łóżeczko dostawne, konieczny jest wybór łóżeczka z funkcją tapczaniku i kilkoma poziomami wysokości materacyka.