You are currently viewing Tworzenie instalacji fotowoltaicznych

Tworzenie instalacji fotowoltaicznych

Bez dwóch zdań jednym z większych wydatków, jakie ponoszą przedsiębiorcy jest wydatek związany z energią elektryczną. Niektóre firmy korzystają z prądu naprawdę na dużą skalę więc wydatki z tym związane mogą być wręcz ogromne. Można jednak coś z tym zrobić. Świetnym pomysłem może być, chociażby zainwestowanie w panele fotowoltaiczne, które montuje się na dachach.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

panele słoneczne dla firmPrąd dotychczas wytwarzano głównie w elektrowniach cieplnych, w których spalane są paliwa kopalne oraz specjalna biomasa. Trzeba jednak zauważyć, że można obecnie korzystać także z prądu, który wytwarzany jest w sposób bardziej ekologiczny. Przykładem może być wspomniana już wcześniej instalacja fotowoltaiczna. Prąd wytwarzany w taki właśnie sposób jest w stanie pokrywać zapotrzebowanie nawet kilku budynków. Wszystko zależy od tego jak duża będzie nasza instalacja. Ostatnimi czasy przedsiębiorców coraz bardziej interesuje kwestia, jaką są panele słoneczne dla firm. Otóż okazuje się, że w Polsce realizowane są ciekawe projekty pozwalające na uzyskanie dofinansowania na zakup takich właśnie paneli. Spotkać się można z projektami unijnymi oraz z projektami wsparcia realizowanymi przez rząd. Przykładem może być, chociażby program „Mój prąd”, który pozwala na uzyskanie maksymalnie 5 tysięcy złotych dofinansowania. Taka kwota może być znacznym wsparciem dla małych firm.

Na ten moment instalacje fotowoltaiczne często opiera się o panele monokrystaliczne. Takie panele są w stanie generować bardzo duże ilości energii elektrycznej i nie spada ich wydajność. W starszych wersjach paneli niestety był ten problem, że po jednym przepracowanym roku wydajność znacznie spadała. Inwestując w instalacje fotowoltaiczne można będzie oczywiście liczyć na wsparcie firm montujących takie systemy.