You are currently viewing Trybuna na stadion sportowy

Trybuna na stadion sportowy

Zawody sportowe bez kibiców tracą swój urok. Co prawda zawodnicy mogą porównywać swoje wyniki, ale po co to robić, jeśli nikt nie może tego podziwiać. Właśnie z tego powodu stadiony sportowe, niezależnie czy do sportów drużynowych czy indywidualnych, to i tak budowane są w taki, a nie inny sposób. Znaczna część takiego obiektu to miejsce przeznaczone dla kibiców.

Stalowa trybuna wolnostojąca

trybuny sportoweDuże stadiony sportowe już na etapie projektu mają zaplanowaną budowę trybun, które stanowią integralną część konstrukcji. W przypadku mniejszych obiektów, gdzie na etapie miejsca dla kibiców nie zostały przewidziane na etapie budowy, musimy pomyśleć o budowie trybun wolnostojących. Trybuny sportowe tego typu posiadają liczne zalety. Jedną z nich jest to, że taką trybunę możemy składać i rozkładać, co umożliwia nam przenoszenie jej z miejsca na miejsce. Co prawda taki demontaż i ponowny montaż zajmuje dość sporo czasu, ale jeśli chcemy to zrobić to mamy taką możliwość. Elementy takiej konstrukcji wykonane są z wysokiej jakości stali, która charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu trybuna posiada bardzo dużą nośność. Nawet jeśli wszystkie krzesełka są zajęte przez kibiców to obciążenie takiej trybuny w tym momencie są bardzo daleko od obciążenia graniczne. Daje nam to pewność, że ludzie siedzący na trybunach są całkowicie bezpieczni.

Koszt wykonania takiej trybuny wolnostojącej uzależniony jest od wielu czynników. Największy wpływ na kwotę, potrzebną do przeprowadzenia takiej inwestycji, ma wielkość tej trybuny. Im większa trybuna, tym więcej materiałów potrzebujemy do jej wykonania, a także jest przy tym więcej pracy, co przekłada się na koszty. Należy pamiętać o tym, aby cała konstrukcja była wykonana zgodnie z normami.