You are currently viewing Trasy kajakowe na rzekach

Trasy kajakowe na rzekach

Jedną z wielu atrakcji, którymi możemy cieszyć się latem jest niema nieograniczone korzystanie z ładnej pogody. Umożliwia nam to spędzanie wolnego czasu w sposób bardziej aktywny. Wśród możliwych sposobów spędzania czasu jest uprawianie sportu, czy też odpoczynek nad wodą. Mając na uwadze duże bogactwo rzek, jezior, czy nawet morza mamy możliwość wyboru różnego typu sportów, które wiążą się z wodą.

Ciekawe spływy kajakiem

spływy kajakowe kaszubyJedną z bardziej popularnych rozrywek, które są dostępne w zasadzie na terenie całego kraju są spływy kajakowe. Odbywają się one na rzekach, które mają odpowiednią głębokość. Z tego też powodu nie każda z nich nadaje się do tego celu. Ponadto woda w nich powinna być tylko odrobinę rwąca. Zbyt wartki nurt wody może skutkować tym, że kajak może ulec wywróceniu. Skutkować to może w skrajnych wypadkach nawet utonięciem osób w nim płynących. Z tego też powodu trasy kajakowe na rzekach zorganizowane są w miejscach bardzo bezpiecznych. Głębokość wody jest oczywiście na całym odcinku trasy bardzo zróżnicowana. Nie mniej jednak co bardzo istotne nurt rzeki nie jest zbyt wartki. W związku z tym nawet, gdy dojdzie do wywrócenia się kajaku nie stanowi do poważnego zagrożenia dla osoby, która w nim płynie. Z tego też powodu spływy kajakowe możemy uznać za bezpieczne. Jeśli chodzi o profesjonalne spływy kajakowe kaszuby są regionem, w którym możemy bardzo często spotkać się z różnego rodzaju trasami. Są one dostosowane zarówno dla początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych. Z tego też powodu bardzo często mamy możliwość wyboru trasy. Trasy kajakowe dla początkujących są zazwyczaj niezbyt długie. Liczą około dziesięciu kilometrów długości. Z kolei trasy dla osób bardziej zaawansowanych obejmują odległość około dwudziestu kilometrów, albo jeszcze więcej. W związku z tym odległości są tutaj znacznie większe. 

Podczas spływu kajakowego możemy cieszyć się nie tylko możliwością aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale również faktem podziwiania walorów przyrodniczych i krajobrazowych danego regionu. Bardzo często na trasach spływów kajakowych znajdziemy unikalne miejsca, których nie jesteśmy w stanie w inny sposób obejrzeć, gdyż znajdują się w pobliżu koryta rzeki. Z tego też powodu warto jest skorzystać z możliwości odbycia takiej właśnie wycieczki.