You are currently viewing Terapia prowadzona przez specjalistę

Terapia prowadzona przez specjalistę

Kłótnie i nieporozumienia w rodzinie to wbrew pozorom całkiem normalna sprawa. Czasami jednak te problemy mogą stać się większe niż byśmy chcieli i może być trudno nam nad wszystkim zapanować. Wtedy też możemy mieć tendencję do mówienia rzeczy, które mogą któregoś z członków rodziny zaboleć, a których tak naprawdę nie chcieliśmy powiedzieć. W takiej sytuacji warto jest zrobić coś nim sytuacja się skomplikuje i poszukać pomocy u jakiegoś profesjonalisty.

Doskonała pomoc dla członków rodziny

psychoterapia rodzinna w krakowieMoja rodzina nigdy nie była ze sobą szczególnie zżyta. Nie wiem dlaczego tak było, ale nigdy nam to nie przeszkadzało. Były plany, by spędzać razem więcej czasu, by móc zacieśnić więzy, ale nigdy się to nie udało. Ostatnio, zamiast tego sprawy pomiędzy nami znacznie się pogorszyły. Ciągle mieliśmy do siebie pretensje, kłóciliśmy się a do tego mój mąż stał się nerwowy i agresywny. Dzieci również były przez to poddenerwowane i buntowały się. Ja sama miałam już dość, ale wiedziałam, że nie możemy zepsuć naszych relacji, tylko musimy spróbować je ratować. Dlatego właśnie podjęłam decyzję o tym, by skorzystać z czegoś takiego jak psychoterapia rodzinna w Krakowie. W stolicy województwa małopolskiego znalazłam bowiem naprawdę dobrego terapeutę, który bez wątpienia mógł nam pomóc. Udaliśmy się więc do niego i okazało się to być naprawdę rozsądną decyzją. Człowiek ten zapewnił nas, że udzieli nam pomocy i tak też zrobił. Miał naprawdę świetne metody, a do tego dzięki jego prowadzeniu terapii każdy z nas mógł powiedzieć co leży mu na sercu i nikt nie był uciszany ani nie czuł się pominięty. Dzięki temu ze spotkania na spotkanie wszystko było coraz lepiej i na jej koniec byliśmy ze sobą bardziej związani niż kiedykolwiek wcześniej. Uważam więc, że decyzja o podjęciu terapii była naprawdę dobra i nie żałuję jej ani odrobinę.

Problemy to coś, co zdarza się w każdej, nawet najlepszej rodzinie. Trzeba jednak cały czas koniecznie pamiętać jak ważne jest, żeby dbać o siebie nawzajem i że w momencie, w którym problemy staną się większe i nie do pokonania, dobrze jest skorzystać z pomocy terapeuty. Taka osoba wie bowiem co zrobić, by udzielić nam pomocy i by sprawić, że znowu będziemy ze sobą bliżej. Dobrze jest więc takiej osoby poszukać, a na pewno zostanie nam udzielona pomoc.