You are currently viewing Terapeuci specjalizujący się w ustawieniach systemowych Hellingera

Terapeuci specjalizujący się w ustawieniach systemowych Hellingera

Istnieją różne nurty terapeutyczne. Każdy z nich opiera się na odmiennych założeniach dotyczących funkcjonowania człowieka w świecie. Psychoterapeuci korzystają z rozmaitych metod i technik. Warto podkreślić z całą mocą, że na każdego pacjenta działa zupełnie coś innego. Dosyć ciekawą alternatywa dla tradycyjnych form terapii są ustawienia systemowe. Na czym polegają?

Pacjenci chętnie uczestniczą w ustawieniach systemowych Hellingera

poprawne ustawienia systemowe berta hellingeraKiedy id dłuższego czasu odczuwamy dokuczliwe objawy natury psychicznej, powinniśmy bez wątpienia udać się do dobrego specjalisty, który nam pomoże. w pewnych kręgach niezwykle popularna okazuje się terapia ustawień rodzinnych. Na czym ona polega i czy aby na pewno jest bezpieczna? Jest to niezwykle ważne pytanie. Można śmiało powiedzieć, że poprawne ustawienia systemowe Berta Hellingera, które są prowadzone przez certyfikowanego psychoterapeutę lub też parę terapeutów, są jak najbardziej bezpieczne i oznaczają się dużą skutecznością. Pacjenci odczuwają poprawę zaledwie po kilku sesjach terapeutycznych. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach. Zdaniem twórcy ustawień rodzinnych za wieloma problemami natury psychicznej stoją przede wszytkim zerwane relacje rodzinne. Dzięki przepracowaniu traum i problemów z zamierzchłej przeszłości można odzyskać równowagę psychiczną. Niezwykle istotne okazują się szeroko rozumiane relacje między ludzkie, które opierają się w dużej mierze na więzi, porządku oraz tak zwanym wyrównaniu. Wyrównanie oznacza w tym przypadku brak dysproporcji pomiędzy tym, co dana osoba otrzymuje od innych i daje z siebie. W praktyce wiele relacji interpersonalnych w praktyce pozostaje mocno zaburzonych. Podczas ustawień rodzinnych terapeuta wywołuje na scenę jedną osobę, której problem będzie omawiany. Następnie ta osoba wybiera z pośród uczestników reprezentantów, których zadaniem będzie odgrywanie ról członków rodziny.

Udział w ustawieniach systemowych na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Podczas warsztatów wszystkim uczestnikom z reguły towarzyszą bardzo silne przeżycia. Nie e ulega wątpliwości, że dzięki umiejętnościom terapeuty oraz zaangażowaniu samego pacjenta istnieje szansa na przepracowanie najgłębiej skrywanych traum, które skutecznie utrudniają życie.