You are currently viewing Stare złoto oddaj do skupu

Stare złoto oddaj do skupu

Metale szlachetne są dzisiaj w cenie. Im bardziej niespokojna sytuacja geopolityczna tym większe ceny trzeba zapłacić za takie kruszce jak złoto, srebro czy platynę. Wielu ludzi ma w swoich domach całkiem sporo złota często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Wystarczy zajrzeć do szkatułki z biżuterią – szczególnie z tą nie używaną. Każda złota biżuteria może zostać oddana do skupu jeśli nie jest już używana. A ceny złota praktycznie stale rosną.

W Warszawie złoto skupują całodobowo

polecany skup złota - WarszawaCenny kruszec w postaci starych łańcuszków czy obrączek najłatwiej jest spieniężyć w miejscach, które skupują je w każdej ilości i każdej postaci. Na starym złocie można paradoksalnie o wiele więcej zarobić aniżeli na współczesnej złotej biżuterii. Wszystko dlatego, że dzisiaj biżuteria wykonana jest ze złota wymieszanego z innymi tańszymi metalami. Każdy polecany skup złota – Warszawa ma ich całe mnóstwo – sprawdza dokładnie jaka jest próba złota, czyli ile dane złoto ma karatów. Kiedyś robiło się biżuterię z osiemnastu karatów a dzisiaj w biżuterii zdarza się nawet sześciokaratowe złoto. To wszystko ma znaczenie w kontekście tego ile złota jest w danej masie biżuterii. Skupy złota w stolicy działają całodobowo. Oczywiście niektóre, bo przecież nie wszystkie. Całodobowe znajdziemy jednak bez większego problemu. Naprawdę warto oddać do skupu swoje stare złoto. Może się okazać, że dzisiaj sporo na nim zarobimy. Złoto trzyma swoją wartość w stosunku do wartości pieniądza na bardzo wysokim poziomie. Jest to bezpieczna lokata kapitału. Dlatego oddając do skupu biżuterię sprzed lat można się bardzo pozytywnie zdziwić jeśli chodzi o jej obecną wartość. Wiadomo, że skupy naliczają sobie odpowiednią marżę. Poza tym trzeba wiedzieć, że biżuteria jest liczona jako złom ze złota, więc cena będzie niższa, aniżeli rynkowa cena złota.

Bez względu na to jak liczy się ceny złota w skupie to i tak opłaci się to złoto sprzedać. Zwłaszcza, jeśli naprawdę leży gdzieś nie używane. Można jeszcze zrobić trochę inaczej. Można na przykład oddać stare złoto do skupu ale w zamian wziąć sobie w rozliczeniu zupełnie nową biżuterię. Taką możliwość oferują skupy prowadzone przez jubilerów. W stolicy skupy działają całodobowo. Chociażby te prowadzone przez kantory czy lombardy.