You are currently viewing Sprowadzane ciągniki siodłowe

Sprowadzane ciągniki siodłowe

Używane samochody ciężarowe świetnie się sprzedają. Sprawa dotyczy również całych zestawów. Ceny nowych maszyn nie są przystępne dla przeciętnej firmy transportowej. W dzisiejszych czasach nowoczesne i zadbane samochody sprowadza się z zagranicy. Najbardziej popularne kierunki to Niemcy i Holandia. Mimo wysokich przebiegów pojazdy są w bardzo dobrym stanie. Trzeba tylko liczyć się z kosztami transportu i rejestracji. Zadbana maszyna będzie służyła nowemu właścicielowi przez długie lata. 

Trzeba odpowiednio serwisować używany ciągnik

ciągniki siodłowe używaneKażdy pojazd wymaga odpowiedniego serwisowania. Bez względu na to, czy jest to samochód osobowy, czy ciężarówka. Olej i filtry trzeba wymieniać na bieżąco. Dokładnie mówiąc, elementy eksploatacyjne po prostu się zużywają. Każdy właściciel firmy transportowej doskonale wie, ile kosztują ciągniki siodłowe używane pojazdy sprowadzane z zagranicy są dużo tańsze. Bardzo często, mimo dużych przebiegów ciężarówki są w bardzo dobrym stanie technicznym. W Niemczech, czy też Francji nikt nie jeździ pojazdem, z którego wycieka olej. W tym przypadku chodzie tylko o środowisko naturalne. Niesprawny pojazd nie zostanie po prostu dopuszczony do ruchu. W naszym kraju inspekcja również nie przebiera w środkach. Mandaty za łyse opony lub niesprawne światła są bardzo wysokie. Rekordowy mandat, który dostał jeden z przewoźników, wynosił ponad 30 tysięcy złotych. Trzeba długo jeździć, żeby odrobić taką stratę. W dzisiejszych czasach sprawny ciągnik siodłowy to podstawa. Ceny nowych samochodów są bardzo wysokie. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy szukają sprzętu za granicą. Każdego dnia do Polski wjeżdżają ciężarówki z zachodu. Im taniej kupi się pojazd, tym szybciej zacznie zarabiać. Trzeba go tylko regularnie serwisować w odpowiednim warsztacie.

W dzisiejszych czasach każdy przewoźnik, który wozi towary po terytorium Unii Europejskiej, może liczyć na atrakcyjne stawki. Dokładnie mówiąc, minimum 1 Euro za przejechany kilometr. Trzeba tylko mieć niezawodny i sprawny samochód. Zadbany ciągnik siodłowy można ściągnąć zza naszej zachodniej granicy. Taka inwestycja powinna się szybko zwrócić. Ceny nie są wygórowane, natomiast stan techniczny pojazdów w większości przypadków jest bardzo dobry. Doświadczeni kierowcy dobrze znają zachodnie autostrady.