You are currently viewing Solidne panele poliwęglanowe

Solidne panele poliwęglanowe

Żyjemy w takich czasach gdzie trudno byłoby sobie wyobrazić funkcjonowanie różnych branż bez obecności materiałów sztucznych. Coraz częściej wytwarzane są takie materiały sztuczne, które skutecznie zastępują poprzednie, mniej dopracowane wersje. Przykładem materiału, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest poliwęglan, który zaczyna podbijać rynek. 

Płyty z poliwęglanu 

poliwęglan komorowyGdy potrzebujemy do jakiegoś pomieszczenia wpuścić jak najwięcej światła to decydujemy się na montaż okien. Zwróćmy jednak uwagę na to, że okna nie zawsze będą mogły się sprawdzać ponieważ szkło jest dość kruche i szybko może ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Natomiast zastępować je możemy poprzez stosowanie płyt poliwęglanowych. Ostatnimi czasy szczególnie dużą popularnością zaczyna cieszyć się poliwęglan komorowy. Materiał ten składa się jakby z dwóch warstw oddzielonych od siebie kilkumilimetrowymi lukami wypełnionymi powietrzem. Dzięki nim możliwe jest izolowanie termiczne. Mówiąc o płytach poliwęglanowych warto wspomnieć również o łatwości ich montażu. Wystarczy dosłownie wkrętarka czy nawet gwoździe by takie płyty przymocować. Obecnie płyty poliwęglanowe mają bardzo duże zastosowanie, które dodatkowo z każdym dniem coraz bardziej się zwiększa. Przykładowo płyty tego typu stosuje się podczas budowania szklarni. Poliwęglan sprawia, że nasza szklarnia będzie bardziej odporna na ekstremalne warunki atmosferyczne. 

Stosując poliwęglan w szklarniach możemy być spokojni o uszkodzenie roślin na skutek gradobicia. Żeby uszkodzić płyty poliwęglanowe to naprawdę trzeba się dość mocno postarać. Obecnie płyty poliwęglanowe mogą Państwo łatwo znaleźć w marketach z materiałami budowlanymi. Sporo osób zaopatruje się w płyty poliwęglanowe po to by stworzyć zadaszenie na tarasie.