You are currently viewing Smaczne mleko modyfikowane

Smaczne mleko modyfikowane

Pierwszą rzeczą jaką robią maluchy po urodzeniu, to intuicyjnie szukają mamy i jej piersi. Nawet łyk bezcenne siary z piersi mamy jest dla dziecka nieocenionym skarbem, który wzmocni jego odporność. Później zamieni się ona w mleko właściwe.

Czy mleka na kolki są skuteczne?

mleko modyfikowane na kolkiKarmienie noworodków i niemowląt ma kluczowe znacznie dla zdrowia i rozwoju dzieci, dlatego też tak dużo się o nim mówi. Lekarze zalecają, aby przez pierwsze sześć miesięcy życia karmić dzieci wyłącznie mlekiem mamy, bo stanowi ono jedyny w swoim rodzaju pokarm, którego skład dostosowuje się do bieżących potrzeb dziecka. Czasem bywają sytuacje, kiedy mama pomimo chęci, nie jest w stanie karmić malucha piersią i jest zmuszona podawać mu w tym okresie mleko modyfikowane. Co prawda takie mleko nigdy nie zastąpi w pełni mleka mamy, ale z pewnością dostarczy mu wszystkim podstawowych składników, niezbędnych do rozwoju. W sprzedaży znajdziemy mleka modyfikowane dla dzieci od urodzenia do pierwszego roku życia, od pierwszego do drugiego, a nawet dla dzieci z problemami żołądkowymi. Nowością jest mleko modyfikowane na kolki, które w szybki sposób likwiduje bolesne dolegliwości lub przynajmniej je w znacznym stopniu zmniejsza. Jego podstawowy skład jest bardzo podobny jak w klasycznych rodzajach mlek modyfikowanych, jednak zawierają też specjalnie opracowane składniki, które pomagają w trawieniu, a także usuwaniu nadmiaru powietrza z układu pokarmowego. Mleko na kolki jest przeznaczone dla dzieci już od pierwszego dnia życia.

Podawanie mleka modyfikowanego zawsze odbywa się przez butelkę ze smoczkiem, dzięki czemu maluchy nie mają problemu z jego przyjęciem. Co do dawkowania, to na opakowaniu zawarte są informacje na temat sposobu i ilości rozpuszczanego produktu.