You are currently viewing Skuter czy wózek inwalidzki?

Skuter czy wózek inwalidzki?

 

Osoby zmagające się z niepełnosprawnością ruchową, potrzebują praktycznej pomocy. Nie może jednak ona polegać na wyręczaniu ich w każdym zadaniu. Wręcz przeciwnie, najlepszą pomocą jest chęć usamodzielnienia ich. Na samym początku ktoś może nie odnajdywać się w nowej sytuacji i nie radzi sobie z tym, że nie może już swobodnie wszędzie chodzić. Dlatego dobrze jest zagwarantować takiej osobie sprzęt, który będzie dla niej substytutem umiejętności chodzenia.

Inwestycja w skuter inwalidzki

dobre skutery elektryczne - sklepNa rynku mamy dwa takie podstawowe sprzęty. Jednym z nich jest skuter elektryczny, a drugim wózek inwalidzki. Popularniejszy w tym zakresie, jest oczywiście wózek inwalidzki. Z czego to jednak wynika? Przede wszystkim z tego, że mnóstwo osób nie stać na skutery elektryczne, które są dużo droższe. Decydują się oni zatem na to, aby zainwestować w wózek inwalidzki, dający im również możliwość w swobodnym poruszaniu się. Jakie są jednak podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma sprzętami? Przede wszystkim wózki inwalidzkie są napędzane siłą własnych rąk. Po pewnym czasie można zatem zmęczyć się jadąc na takim wózku i zazwyczaj w takiej sytuacji potrzebna jest pomoc innego człowieka. Trudno jest nimi podjechać również pod górkę bądź też wjechać do autobusu. Oczywiście poruszanie się nimi jest jak najbardziej możliwe w pojedynkę, jednak wymaga dużo siły. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o skutery elektryczne. Te sprzęty jak sama ich nazwa wskazuje, posiadają silnik elektryczny. Nie trzeba zatem wykorzystywać swojej własnej siły do tego, aby je napędzać. Można po prostu jeździć nimi, obsługując je za pomocą różnych przycisków, jednak nie wykorzystując praktycznie wcale swojej siły. Obecnie w wielu sklepach jesteśmy w stanie nabyć dobre skutery elektryczne – sklep z takimi skuterami nie musi mieć formy stacjonarnej, może być to również sklep online. Tam także z powodzeniem jesteśmy w stanie znaleźć liczne modele skuterów, które mogą nam pomóc w walce o samodzielność.

Obecnie można uzyskać różne dofinansowania chociażby na zakup skuterów inwalidzkich. Można kupować je również na raty bądź zdecydować się na kupno używanego skutera, który oczywiście będzie dużo tańszy od standardowego. Warto zatem szukać takich opcji, by móc go nabyć.