You are currently viewing Skuteczna terapia psychologiczna

Skuteczna terapia psychologiczna

Zdrowie psychiczne jeszcze do niedawna było zaniedbywane i przez wiele osób lekceważone. Często jakieś dolegliwości natury psychicznej traktowane były jako dziwactwa, złośliwości czy złośliwość charakteru. Tymczasem stanowiły one jeden z objawów choroby lub samą jednostkę chorobowa której nieleczenie mogło doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Czy w Poznaniu znajdziemy dobrego psychologa?

dobry psycholog poznańOstatnie lata jednak przyniosły olbrzymi zwrot w tym zakresie i pozytywne zmiany w sposobie postrzegania tego typu schorzeń. Osoby zmagające się z różnymi dolegliwościami mają możliwość skorzystania z porady psychologicznej, a nawet konsultacji psychiatrycznej gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli więc interesuje nas dobry psycholog Poznań to miejsce do którego powinniśmy się udać. Znajdziemy tam profesjonalną pomoc zarówno dla osób dorosłych jak i dla młodzieży a nawet małych dzieci. Polecane terapie pomogą nam zmienić sposób myślenia, zachowania oraz reagowania na różne sytuacje. Dzięki temu poprawimy nasz sposób funkcjonowania oraz samopoczucia. Nauczymy się walczyć ze słabościami i dostrzegać swoje silne strony. Diagnostykę potwierdza wywiad, wnikliwa obserwacja oraz przeprowadzone testy. Spotkania terapeutyczne odbywają się indywidualnie lub grupowo w zależności od potrzeby. O ich częstotliwości i długości terapii decyduje specjalista. Najczęściej są to dwa – trzy spotkania tygodniowo. Czasami w terapię angażuje się bliskich pacjenta.

Prawidłowo przeprowadzona terapia pozwala zmienić sposób myślenia i zachowania. Pozwala odreagować negatywne emocje oraz nauczy wyrażania własnych myśli i uczuć. Dzięki temu poprawie ulegnie nie tylko nasze samopoczucie ale również zdrowie somatyczne, ponieważ te dwa aspekty ściśle się ze sobą łączą. Nie zaniedbujmy więc dolegliwości natury psychologicznej i prośmy o pomoc specjalistów, gdy zajdzie taka potrzeba.