You are currently viewing Rolety na niestandardowe okna

Rolety na niestandardowe okna

Bardzo często okna w większości domów i mieszkań mają kształt prostokątny o regularnych wymiarach. W takim przypadku nie ma problemu z zakupem odpowiednich rolet, plis, czy innych akcesoriów do ich zasłaniania. W sytuacji, gdy nasze okna mają mniej standardowe wymiary konieczne jest dokonanie zakupu rolet na miarę. Nie zawsze jest to zadanie łatwe.

Gdzie możemy zakupić rolety na miarę?

rolety okienne na miarę grudziądzKonieczność złożenia zamówienia na rolety o określonym rozmiarze może wiązać się z dużym problemem. W dużej mierze wynika to z ograniczeń, jakie mogą wiązać się z wyprodukowaniem rolet o kształcie okrągłym, czy też owalnym. Wtedy najlepiej jest dokonać zasłonięcie takiego okna przy użyciu zasłon. Mniejszy problem będzie w przypadku okien kwadratowych lub okien prostokątnych o nietypowym rozmiarze. W takiej sytuacji większość firm będzie w stanie wykonać nasze zlecenie. Jeśli chodzi o rolety okienne na miarę grudziądz, jak również inne miasta w Polsce może zaoferować bardzo dobrze wyposażone sklepy, które dzięki dobrym producentom są w stanie wykonać dla nas nietypowe rolety. Warto jest jednak dokładnie sprawdzić cenę takiego zamówienia. Biorąc pod uwagę, że na ogół wykonanie rolet nie będzie dotyczyło tylko jednego okna, ale większej ich liczby konieczne jest wykonanie dokładnej kalkulacji. Może się bowiem okazać, że nasz budżet niekoniecznie będzie w stanie pokryć całość kosztów. W takiej sytuacji konieczne będzie rozważenie zakupu innych akcesoriów, albo wykorzystanie innych sposobów na znalezienie tańszych sklepów z akcesoriami okiennymi. Tych na szczęście jest bardzo dużo. Ceny rolet na wymiar w dużej mierze zależne są od typu i rodzaju rolety. Niektóre typy rolet z uwagi na mniej innowacyjne rozwiązania technologiczne są o wiele tańsze. Z kolei rolety wykonane z tworzyw nowoczesnych będą droższe.

Nie bez znaczenia są także użyte technologie. Popularne w ostatnich latach są rolety, które pochłaniają promienie słoneczne. Dzięki temu nie powodują nadmiernego nagrzewania się mieszkania. Z tego też powodu są bardzo często wybierane przez wielu konsumentów. Zapewniają one możliwość komfortowego przebywania w pomieszczeniu w upalne dni. Niestety zastosowanie tejże technologii sprawia, że cena takiej rolety może być nawet o kilkadziesiąt złotych wyższa.