You are currently viewing Praktyczne kasy fiskalne

Praktyczne kasy fiskalne

Wybór właściwej kasy fiskalnej nie jest łatwy, bo wybór dostępnych modeli jest bardzo duży. Na rynku znajdziemy kilku wiodących producentów urządzeń fiskalnych, spośród których można wybrać modele przenośne, systemowe i online.

Czym się wyróżniają kasy online?

kasa fiskalna online lublinKażda sprzedaż detaliczna musi być przeprowadzona za pośrednictwem kasy fiskalnej, czego wynikiem jest paragon dla klienta. Jej zakup musi najpóźniej nastąpić w dniu rozpoczęcia działalności, gdyż będzie ona rejestrować każdą transakcję. Ceny dostępnych na rynku modeli są mocno zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników. Przede wszystkim liczy model, producent, pojemność pamięci czy dodatkowe funkcje. Najpopularniejsze modele kupimy za mniej więcej półtora tysiąca złotych, ale znajdziemy także kasy za dziewięćset lub nawet dwa tysiące złotych. Jeżeli potrzebna nam jest do firmy dobra kasa fiskalna online Lublin jest miastem, gdzie na pewno ją nabędziemy. Trzeba zaznaczyć, że każdy przedsiębiorca, który kupuje pierwszą kasę fiskalną, może liczyć na zwrot do siedmiuset złotych w formie odliczenia od podatku. Jest to ulga jaką państwo gwarantuje przedsiębiorcom, którzy dopiero otworzyli swoje działalności lub zgodnie z nowymi przepisami muszą ją nabyć w trakcie jej prowadzenia. Znaczącą różnicą pomiędzy zwykłą kasą fiskalną, a kasą online, jest możliwość zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Ma to na celu automatyczne przesyłanie raportów kasowych do repozytorium.

Obecnie jedynie niewielka grupa przedsiębiorców musi nabyć kasę fiskalną online, ale lista ta ciągle się poszerza. Kasa online wcale nie musi być duża i ciężka, gdyż najnowsze modele są niewiele większe od buta dorosłego człowieka.