You are currently viewing Praktyczne dziane rękawiczki

Praktyczne dziane rękawiczki

Wykonywanie różnorodnych prac na zakładach wiąże się z możliwością albo uszkodzenia delikatnych wyprodukowanych elementów, albo z możliwością uszkodzenia skóry dłoni. Z tego właśnie powodu profesjonalni producenci dbają o to, aby móc zapewnić swoim klientom dobre produkty, a pracownikom odpowiednie warunki do pracy. Nic dziwnego więc, że dziane rękawiczki są bardzo popularne w różnych branżach produkcyjnych.

Decydujemy się na dziane rękawiczki do zakładu

Rękawiczki dzianeObecnie formy zabezpieczeń stosowane w zakładach produkcyjnych bywają bardzo zróżnicowane.  W takich wypadkach mamy możliwość zamówienia modeli różnego typu. Rękawiczki dziane mogą być wykonane z różnych materiałów. Dobór odpowiedniego rodzaju będzie uzależniony przede wszystkim od ich zastosowania. Rękawice wykonane z poliamidu albo poliestru, bądź z ich mieszkanki stosowane są głównie w branży motoryzacyjnej oraz przy lekkich pracach montażowych czy produkcyjnych. Rękawice stylonowe stosowane są na przykład w przemyśle spożywczym, bawełniane przy pracach monterskich oraz sortowaniu. Dodatkowo w przypadku możliwego ryzyka przecięcia i uszkodzenia skóry, stosuje się rękawiczki dziane wykonane z dodatkowo wzmocnionych materiałów. Mogą być one jednocześnie stosowane jako wkłady do innych rękawiczek, chroniąc przed zimnem, przecięciem skóry czy gorącem. W efekcie zakres zastosowania rękawiczek dzianych jest bardzo szeroki i są one stosowane w bardzo wielu branżach. Zwłaszcza, iż dostępne są modele o różnych rodzajach splotów tkackich, które w znacznym stopniu wpływają na właściwości oraz trwałość takich rękawiczek. Wybór jest duży, dlatego można dobrać rękawiczki z dzianin takiego rodzaju, który idealnie się sprawdzi w przypadku naszej branży produkcyjnej i będzie do naszej działalności gospodarczej odpowiednim zakupem.

Reasumując, obecnie producenci dbają o to, aby pracownicy wykonywali obowiązki zabezpieczeni w prawidłowy sposób. W takich przypadkach konieczne wydaje się zastosowanie odpowiedniego zabezpieczenia na dłonie, jak na przykład dziane rękawiczki. W takich przypadkach bowiem możliwe jest zabezpieczenie produktów przed zarysowaniami, przenoszeniem zanieczyszczeń czy dłoni przed uszkodzeniami ostrymi elementami, krawędziami czy innymi mogącymi je przeciąć detalami.