You are currently viewing Poszukiwania pracowników z Ukrainy

Poszukiwania pracowników z Ukrainy

Prowadzę mały sklep na wsi. Do tej pory radziłam sobie sama, ponieważ otwierałam go tylko na kilka godzin dziennie, ale ostatnio wybudowali obok mojego sklepu supermarket i musiałam znaleźć dodatkowego pracownika, ponieważ sklep, żeby był opłacalny musiał być otwarty przez większą część dnia. Przez długi czas nie mogłam znaleźć żadnego pracownika do sklepu, aż w końcu zdecydowałam, że najlepiej będzie zatrudnić jakiegoś Ukraińca do pracy w moim wiejskim sklepiku.

Znalazłam pracownika z Ukrainy do sklepu

jak znaleźć pracownika z ukrainy do sklepuZależało mi na tym, aby znaleźć Ukraińca, który będzie bardzo dobrze mówić po polsku, ponieważ mój sklep nie był samoobsługowy i sprzedawca musiał mieć bardzo dobry kontakt z klientem. Oczywiście nie mniej ważne było dla mnie to, aby zatrudnić go w legalny sposób. Chciałam, aby był to Ukrainiec, który przyjechał nie tylko na pracę sezonową, tylko taki którego będzie można zatrudnić na stałe. Zastanawiałam się jak znaleźć pracownika z ukrainy do sklepu. Moja córka poradziła mi, abym dodała w internecie ogłoszenie o tym, że proponuje pracę w sklepie Ukraińcowi, który bardzo dobrze mówi po polsku i szuka stałego zatrudnienia. Tak właśnie zrobiłam. Okazało się, że w ten właśnie sposób bardzo łatwo jest znaleźć pracowników z Ukrainy do pracy w naszym kraju. Duża ilość Ukraińców bowiem korzysta z internetu przy poszukiwaniu pracy. Bez problemu udało mi się znaleźć kilku Ukraińców, z którymi odbyłam rozmowy kwalifikacyjne. Od razu zdecydowałam się zatrudnić jednego z nich, który miał najlepsze kwalifikacje i predyspozycje do pracy w sklepie. Już wkrótce okazało się, że to był bardzo dobry wybór. Znalezienie pracownika w ten sposób jest bardzo proste i szybkie. Chociaż wiem, że pracowników z ukrainy można znaleźć także przez agencje pracy tymczasowej, ale jest to bardziej opcja dla tych, którzy szukają pracownika do pracy sezonowej.

Poszukiwania pracownika z Ukrainy do pracy w sklepie okazały się dla mnie bardzo proste i szybkie. Potencjalni pracownicy zgłaszali się bezpośrednio do mnie, dzięki czemu od razu mogłam przeprowadzić z nimi rozmowę kwalifikacyjną, po której od razu wiedziałam czy nadają się do mnie do pracy w sklepie. Byłam bardzo zadowolona z poszukiwań i z takiej opcji zatrudniania pracowników do mojej firmy.