You are currently viewing Poszukiwania krótkiego żakietu

Poszukiwania krótkiego żakietu

 

Niedługo miało odbyć się wesele mojej przyjaciółki. Zakupiłam już sobie odpowiednią sukienkę na to wydarzenie. Sukienka była długa, do ziemi, ale miała odkryte plecy i ramiona. Ponieważ nie byłam w stanie przewidzieć jaka pogoda będzie tego dnia, postanowiłam dokupić do tej sukienki jakiś króciutki żakiet, na wypadek gdyby było chłodniej lub padał deszcz. Udałam się do galerii handlowej na poszukiwanie żakietu odpowiedniego do sukienki wieczorowej. 

Duży wybór krótkich żakietów

krótki żakiet do sukienkiSezon letni obfituje w tego typu stroje w sklepach. W każdym sklepie był duży wybór tego typu produktów. Zależało mi na tym, aby był to krótki żakiet do sukienki. Najlepiej taki zakrywający tylko górę pleców, ale z długim rękawem i ewentualnie dłuższymi bokami z przodu. Z jednym sklepie znalazłam coś odpowiedniego dla mnie. Żakiet był w eleganckim stalowym kolorze, który pasował do koloru mojej sukienki. Z tyłu zakrywał tylko odsłoniętą część pleców, ale miał wydłużone boki z przodu i dłuższy rękaw. Kolejną jego zaletą był fakt, że był zapinany na dwa malutkie zatrzaski. Dzięki temu miałam pewność, że w razie wiatru, żakiet nie będzie mi spadał i zsuwał się z ramion. Ważne było również to, że był w jednolitym, matowym kolorze dzięki czemu sam z siebie nie wyróżniał się i pasował do bardzo strojnej i błyszczącej sukienki, którą miała do niego założyć. Żakiet wykonany był z eleganckiej dziadziny. Był bardzo elastyczny i uniwersalny. Na pewno będzie pasował do wielu moich przyszłych stylizacji i to niekoniecznie wieczorowych. Do tego był w bardzo przystępnej cenie. Zdecydowałam się go zakupić. Zawsze mogłam go jeszcze zwrócić, gdyby nie pasował do sukienki. W domu od razu przymierzyłam go do mojej kreacji. Pasował idealnie. Był odpowiednio krótki, a jednocześnie ciepły i chronił przed ewentualnie niesprzyjającą pogodą.

Bardzo dobrze zrobiłam, że go kupiłam, bo faktycznie w dzień ślubu przyjaciółki pogoda nas nie rozpieszczała. Dodatkowo żakiet ten przydał mi się nie tylko na wesele. Później jeszcze wiele razy zakładałam go do wielu różnych sukienek. Ponieważ był klasyczny i elegancki bardzo dobrze pasował do różnych stylizacji. Okazał się naprawdę uniwersalny, a do tego kupiłam go w bardzo przystępnej cenie. Jestem z niego bardzo zadowolona, a noszę go już dłuższy czas.