You are currently viewing Pomysłowe zaproszenia na chrzest

Pomysłowe zaproszenia na chrzest

Przyjście na świat nowego członka rodziny, jest zawsze okazją do radości. Tym bardziej przygotowania do chrztu, są momentem, gdy możemy więcej czasu poświęcić na wyszukanie zaproszeń chrzcielnych. Standardowe karnety w kolorze błękitnym lub różowym niekoniecznie są odkrywcze i pomysłowe. Dla zaproszeń na chrzest zarezerwowane są także biel, złoto i srebro. Jeśli poszukujemy pomysłowych, niebanalnych zaproszeń, możemy wybrać coś bardziej oryginalnego.

Spersonalizowane zaproszenie chrzcielne z imieniem dziecka

zaproszenia na chrzestNajczęściej rodzice decydują się na zamówienie zaproszeń z imieniem dziecka. To dobry sposób, by powiadomić rodzinę i znajomych o najmłodszym członku rodziny. Nawet jeśli wiemy, że ciotka z daleka nie przyjedzie, warto z grzeczności wysłać takie spersonalizowane zaproszenie. W bogatej ofercie wybierzemy wzór kartki i krój pisma. Możemy zdecydować o własnoręcznym lub komputerowym wypełnieniu treści. Ręcznie zdobione kartki to stanowczo najbardziej wyszukane spośród zaproszeń. Tu odnajdziemy najwięcej pomysłów i oryginalnych rozwiązań. Na przedniej stronie może się znaleźć motyw typowy dla sakramentu chrztu: złocony krzyż, woda święcona, medalik, świeczka lub wizerunek dzieciątka. Inne rozwiązanie, jakie się stosuje, to zaproszenie na chrzest bez nadruku, wytłaczane, z wzorem geometrycznym albo znakiem wodnym. Eleganckie, rozkładane kartki tworzą ciekawą kompozycję, którą można rozkładać w pionie lub poziomie. Jeżeli zaproszenia na chrzest wręczamy osobiście, mogą mieć dowolny kształt, a nawet są pakowane w eleganckie pudełka przewiązane kokardką. Do wysłania pocztą lepiej wybrać gładkie, bez ozdób na wierzchu, które mogą się zniszczyć podczas doręczania. Do zaproszenia dołączona jest koperta a czasem też dodatkowy karnet z informacją, gdzie odbędzie się uroczystość i prośbą o potwierdzenie terminu,

Prosząc rodzinę i znajomych na chrzest naszego dziecka, zadbajmy o szczegóły, czyli zaproszenie dobrej jakości. Możemy rozesłać więcej zaproszeń, nawet, gdy jesteśmy pewni, że gość nie przyjedzie. To dobry sposób na prezentację maleństwa i podtrzymanie stosunków z krewnymi. W ofercie zaproszeń na chrzest znajdziemy zarówno tradycyjne wzory i fasony, jak i nowoczesne, awangardowe, ręcznie wykonane kompozycje  na zamówienie.