You are currently viewing Polecane sauny fińskie

Polecane sauny fińskie

 

Nie da się ukryć, że Finlandia jest krajem, który nie kojarzy się jedynie z chłodnym klimatem. Bardzo dużo osób kojarzy ten kraj z obecnymi tam saunami. Szacuje się, że na dzień dzisiejszy w samej Finlandii mamy już przekroczone ponad milion sztuk saun wybudowanych zarówno w domach jak i w przydomowych ogródkach. Sauny zaczynają być popularne również w Polsce. 

Nowoczesne sauny suche

sauna fińska suchaTworzenie saun zaczyna być coraz bardziej popularne. Takie konstrukcje zaczynają być doceniane coraz bardziej z tego powodu, że sauny mogą w dużym stopniu wpływać na poprawę stanu naszego zdrowia. Szczególnie często słyszy się o saunach parowych. Wyróżniają się one tym, że panuje w nich bardzo duża wilgotność oraz dość wysoka temperatura. Można zainwestować również w sauny suche, które zwane są również fińskimi. Coraz więcej osób decyduje się na wybudowanie konstrukcji jaką jest sauna fińska sucha. Klasyczne wersje takich saun powstają z drewna drzew iglastych. W szczególności często stawia się sauny z modrzewia lub świerka skandynawskiego. W saunach suchych panuje bardzo wysoka temperatura powietrza. W niektórych przypadkach dochodzić ona może nawet do osiemdziesięciu stopni Celsjusza. W takich saunach od pierwszych chwil odczuwa się działanie tych saun ponieważ od razu zaczynamy się pocić przebywając w takich saunach. Konstrukcje tego typu nie kosztują bardzo dużo a mogą naprawdę świetnie służyć.

To, co jest bardzo ważne w przypadku saun fińskich to odpowiedni piec służący do podnoszenia temperatury w pomieszczeniu. Od jakiegoś czasu często słyszy się o saunach, które wykorzystują do tego zadania podczerwień. Sauny tego typu określane są mianem saun infrared. Z każdym dniem zyskują one coraz większe uznanie z racji łatwości korzystania z tych rozwiązań.