You are currently viewing Polecane konopne herbaty

Polecane konopne herbaty

Konopie medyczne stały się w ostatnim czasie wyjątkowo popularne. Wszystko to za sprawą naukowców, którzy odkryli ich ogromne właściwości lecznicze, dzięki czemu możemy poprawić funkcjonowanie naszego organizmu. Za efekt korzystnego działania na nasz organizm odpowiadają kanabidiole, czyli grupa związków aktywnych zawartych w konopiach medycznych.

Wysokiej jakości herbaty z suszu konopnego

konopna herbataDo tej pory większość osób korzystała z olejku konopnego, czy też maści lub past nie wiedząc, że możemy mieć dostęp do innych form przetworów z tej rośliny. Mam tutaj na myśli herbaty uzyskiwane z konopi siewnych, czyli tak zwanej medycznej marihuany. Taka konopna herbata zwiera w swoim składzie kanabidiole o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, a także przeciwdrobnoustrojowym. Możemy więc zastosować ją w przypadku przewlekłych bóli, stanów zapalnych kości i stawów, a także przy stanach infekcyjnych w obrębie przewodu pokarmowego. Jeśli zaś chodzi o dodatkowy efekt działania to dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów herbata konopna neutralizuje wolne rodniki, a także chroni nasz układ krążenia. Ważny jest również sposób zaparzania herbat z konopi medycznych. Należy stosować te najwyższej jakości, których pochodzenie producent może potwierdzić odpowiednimi certyfikatami. Korzystne jest zastosowanie zaparzacza lub też kubeczka z przykryciem. Należy łyżeczkę suszu zalać wrzątkiem, a następnie zaparzać przez dziesięć do piętnastu minut.

Po tym czasie wszelkie składniki aktywne zawarte w suszu konopnym przejdą do roztworu, a wraz z nim dostarczymy je do naszego organizmu. Aby uzyskać jak największe rezultaty należy spożywać napar około trzy razy dziennie, najlepiej do posiłków. Zaznaczę również, że ma on charakterystyczny, intensywny posmak oraz doskonały aromat.