You are currently viewing Polecana mokra karma dla kotów

Polecana mokra karma dla kotów

 

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób posiada w swoim domu jakieś zwierzątko. Udowodnione zostało, że nie tylko dzieci lepiej się rozwijają w obecności zwierząt, ale także dorośli stają się bardziej pogodni i spokojniejsi. Bardzo wiele osób zdecydowało się na posiadanie kota. Z pewnością jest on zwierzęciem wymagającym od nas nieco mniej zaangażowania, niż chociażby pies. Nie trzeba wychodzić z domu wcześnie rano i można dłużej spać, co kotom wcale nie przeszkadza. One przecież na sen przeznaczają większość doby. Jak jednak powinny się odżywiać?

Charakterystyka mokrej karmy dla kotów

mokra karma dla kotówWiele lat temu z pewnością nie każdy przykładał aż tak dużą uwagę do tego, co zjada zwierzątko mieszkające razem z nim. Nie mieliśmy przecież nawet aż tak dużego wyboru karm. Wtedy uważało się, że kot może zjeść resztki z obiadu i to powinno mu wystarczyć. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach tak nie jest. Wiele produktów może naszemu kotu zaszkodzić i trzeba o tym wiedzieć. Jeśli chcemy, aby nasz czworonożny przyjaciel jak najdłużej cieszył się dobrym zdrowiem, powinien prawidłowo się odżywiać. Najlepsza mokra karma dla kotów przygotowana jest z mięsa wysokiej jakości. Jest ono specjalnie wyselekcjonowane i spełnia oczekiwania tych wybrednych zwierząt. Okazuje się bowiem, że koty mają bardzo wyostrzony zmysł smaku i wielu rzeczy po prostu nie lubią. Są w tej kwestii bardzo podobne do człowieka. Potrafią wyczuć, czy dany produkt jest dobrej jakości. Polecane karmy nie zawierają sztucznych konserwantów czy wypełniaczy w postać zboża, które mogą powodować alergie i problemy trawienne. W mokrych karmach dobrej jakości znajdziemy nie tylko mięso, ale również warzywa, które koty dobrze tolerują. Może to być marchewka lub groszek. Wszystko jest bardzo dobrze skomponowane i idealnie dopasowane do potrzeb naszego pupila. Należy dobrać karmę do wieku kota oraz jego upodobać. Warto kupić mniejszą ilość w kilku smakach, aby sprawdzić, która będzie najlepsza.

Z pewnością miłośników kotów jest bardzo wielu. Każdy z nich stara się zapewnić swojemu czworonożnemu przyjacielowi wszystko to, co najlepsze. Czasem jednak zastanawiamy się, dlaczego kot nie chce zjeść karmy, którą kupiliśmy? Te zwierzęta mają swoje upodobania i nie zawsze smakuje im to, co dla nich przygotowaliśmy. Czasem nawet po wielu miesiącach mogą zmienić zdanie. Warto kupować karmę dobrej jakości, która wpływa na rozwój naszego kota. Będzie on wtedy nie tylko najedzony, ale także aktywny i zdrowy.