You are currently viewing Pionowe drabiny bezpieczeństwa

Pionowe drabiny bezpieczeństwa

Wszystkie budynki przemysłowe muszą spełniać określone przez BHP warunki. Jednym z nich jest obecność drabin ewakuacyjnych. Wszelkiego rodzaju prace inspekcyjne, konserwatorskie czy remontowe mogą być przeprowadzone pod warunkiem umożliwienia wejścia na budynek lub maszynę konkretnym osobom. Na rynku dostępnych jest w tej chwili wiele profesjonalnych, solidnie wykonanych produktów, z gwarancją na lata.

Dodatkowa droga ewakuacyjna

drabiny ewakuacyjneZewnętrzne drabiny ewakuacyjne służą nie tylko do przeprowadzania rutynowych prac, ale także stanowią dodatkową drogę ewakuacyjną. Z tego powodu niezwykle istotne jest, aby składały się z trwałych materiałów. Najczęściej wykorzystywanym tworzywem są tu stal lub aluminium. Dodatkowo elementy, z których składa się taki sprzęt są poddawane procesowi cynkowania w przypadku stali lub anodowania w sytuacji, gdy decydujemy się na aluminium. Zabieg taki powoduje wzmocnienie materiału, który narażony będzie na liczne obciążenia i zmienne warunki atmosferyczne, a także działanie korozji. Systemy mocowań wykonane zazwyczaj z tworzyw sztucznych również poddaje się specjalnym procesom nakładania włókna szklanego, które zwiększa ich wytrzymałość i chroni również te elementy przed wpływem czynników zewnętrznych. Wyeliminowano trudności związane z transportem poszczególnych składowych pionowych drabin ewakuacyjnych. Największe produkowane część osiągają  maksymalną długość 2 metrów, w związku z czym nie tylko łatwiej je przewozić, ale również montować. Warto wiedzieć, że w przypadku dłuższych wersji możemy zamówić dodatkowo kosze lub szelki zabezpieczające. 

Dostępnych jest wiele, różnie wykonanych drabin. Chcąc spełnić niezbędne wymogi BHP warto zainwestować w dobrej klasy drabiny ewakuacyjne. Da nam poczucie bezpieczeństwa, ale również będzie gwarantowało zakup na lata i ochronę przed dodatkowymi kosztami, związanymi z konserwacją i naprawami zużytych elementów.