You are currently viewing Pielęgnacyjne masło Shea

Pielęgnacyjne masło Shea

Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków do każdej partii ciała z każdego przedziału cenowego. Wiele produktów posiada konserwanty, które przedłużają ich trwałość, ale niekoniecznie są dobre dla naszej skóry, Zdecydowanie lepsze są naturalne kosmetyki.

Jakie są rodzaje maseł Shea?

masło shea naturalneOsoby, którym zależy na naturalnej pielęgnacji, wybierają produkty, które w swoich składach mają jedynie składniki pochodzenia roślinnego. Wszelkie parabeny, oleje mineralne, czy barwniki, mogą uczulać i wysuszać skórę. Dlatego warto postawić na produkty, które są nieco droższe, ale na pewno będą bezpieczne dla naszej skóry. Masło Shea naturalne kupimy w formie gęstej pasty, która jest niemalże bezwonna i ma lekko orzechowy smak. Jego barwa jest jasno – kremowa, gdyż wnętrze owoca z jakiego się go wytwarza ma właśnie taki kolor. Masło uzyskuje się przez długie tłoczenie owoców Masłosza Parka, który wyglądem przypomina kasztany. Masło występuje pod dwoma postaciami, jedna to rafinowana, a druga nierafinowana. Znacznie bardziej wartościowa jest pierwsza, ponieważ masło nie zostało poddane procesom chemicznym, w wyniku których traci ono część swoich wartości i staje się całkowicie bezwonne. Jego zastosowanie znajdziemy głównie w kuchni i w kosmetyce. Jest to naturalny środek nawilżający, regenerujący, przeciwzapalny, czy chroniący przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Masło jest bogate w witaminy A i E, które świetnie nawilżają przesuszoną i dojrzałą skórę. Masło Shea znajdziemy w kremach i balsamach do ciała.

Naturalne produkty do pielęgnacji ciała, najlepiej kupić w sklepach z ekologicznymi produktami. Całkowicie naturalne masło, doskonale się sprawdzi w kuracji nawilżająca na ciało, twarz i włosy, ale możemy też je dodać do innych kosmetyków, ale wzbogacić ich działanie.