You are currently viewing Opryski zwalczające komary

Opryski zwalczające komary

Komary potrafią być prawdziwą plagą. Okres wiosenno-letni to czas ich największej aktywności. Wiele osób jest uczulonych na bakterie, które przenoszą. Ochrona przed nimi to nie tylko dbanie o codzienny komfort, ale również o zabezpieczenie zdrowia naszego i bliskich nam osób. Przestrzeń wokół nas nigdy nie jest wolna od komarów zwłaszcza gdy posiadamy dom z ogródkiem.

Opryski jako forma walki przed komarami

opryski na komaryPrzez łagodne zimy jakie występują ostatnimi latami w Polsce problem z komarami jest ekstremalnie duży, zwłaszcza ich ilość jest największa przy zbiornikach wodnych. Kiedy nie pomagają już domowe sposoby przychodzi czas na sięgniecie po profesjonalne preparaty. Opryski na komary to coraz częściej używany sposób, który jest pomocne w walce z nimi. Zazwyczaj są to koncentraty do samodzielnego przygotowania. Należy go rozprowadzać przy pomocy opryskiwacza ciśnieniowego. Najczęściej sprawdza się tutaj opryskiwanie miejsc zacienionych, gęstych krzewów oraz elewacji budynku, ale również trawników. Najchętniej przebywają na przykład w tujach. Opryski należy przeprowadzać we wczesnych godzinach porannych lub późno wieczorem. Zlikwidowanie ich następuję po zetknięciu z preparatem. Efekty możemy zaobserwować dość szybko, a ilość komarów zmniejsza się już po kilku dniach od jego zastosowania. Niestety nie jest to trwałe i warto zapytać się sąsiadów czy nie chcą przeprowadzić również takiego oprysku. Odkomarzanie jest wówczas bardziej efektywne.

Opryski to profesjonalne preparaty owadobójcze. Są stosowane do pryskania na zewnątrz trawników, krzewów, altan, a nawet elewacji co pozwoli na zmniejszenie ich ilości w naszym domu. Jest to najbardziej skuteczny sposób na walkę z nimi. Należy pamiętać, że efekt nie jest trwały zwłaszcza gdy mieszkam obok zbiorników wodnych.