You are currently viewing Olejki konopne z wysokim stężeniem CBD

Olejki konopne z wysokim stężeniem CBD

Na terenie południowej Polski znajdują się uprawy konopi siewnych. Z ekologicznych plonów pozyskiwane są oleje, pasty i susz wykorzystywany w przemyśle spożywczym, farmakologicznym i kosmetycznym. Rośliny są bogatym źródłem wielu cennych składników wpływających na prawidłowe procesy w organizmie ludzkim. Do najważniejszych składników zaliczone są związki kannabinoidowe, flawonoidy, sterole i nienasycone kwasy tłuszczowe. W procesach ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla otrzymywane są wysokogatunkowe oleje z zawartością CBD.

Produkty konopne z CBD

olej konopny cbdDzięki technologii wszystkie substancje aktywne zawarte są w gotowym produkcie w niezmienionej formie. Wysokogatunkowy olej konopny CBD stosowany jest w profilaktyce prozdrowotnej. Ze względu na swoje wszechstronne właściwości może być także stosowany terapeutycznie w leczeniu chorób o podłożu cywilizacyjnym i psychosomatycznym. Olejki konopne występują w różnych stężeniach aktywnego kannabidiolu. Przelewane są do ciemnych buteleczek z kroplomierzami o pojemności 10 ml i 30 ml. Ceny uzależnione są od stężenia.Mogą występować w formie przetworzonej i oczyszczonej, a także w wersji RAW. Olejki używa się przede wszystkim ze względu na właściwości uspokajające i relaksujące. Pomagają w likwidowaniu stresu i napięcia, a także normalizują procesy związane ze snem. Łagodzą stany depresyjne i lękowe, A zawarty w nich kannabidiol jest roślinnym odpowiednikiem substancji występujących w organizmie ludzkim. Nie wywołują działania psychoaktywnego, jedynie pobudzają procesy zachodzące w ośrodkowym układzie nerwowym i mózgu, nie zmieniając przy tym świadomości. Oleje wykorzystywane są także w leczeniu chorób o podłożu neurodegeneracyjnym ze względu na swoje właściwości i neuroaktywne i neuroprotekcyjne. Ze względu na dużą wrażliwość komórek nerwowych na aktywny kannabidiol regulowane są procesy związane z regeneracją układu. Najczęściej produkty konopne wykorzystywane są w leczeniu chorób, takich jak stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, choroba Alzheimera i Parkinsona.

Pomagają także w leczeniu epilepsji, zwłaszcza lekoopornej. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tradycyjne środki farmakologiczne nie przynoszą określonych rezultatów lub wywołują szereg skutków ubocznych. Olej konopny podczas terapii przyjmowany jest co kilka godzin w celu dostarczenia organizmowi aktywnych substancji oddziałujących na procesy zachodzące w tkankach. Proces syntezy kannabidiolu trwa do 6 godzin. Dlatego bardzo ważna jest systematyczność w przyjmowaniu olejku. Indywidualnie do potrzeb dostosowuje się dawkowanie i stężenie oleju. Na niektórych działają minimalne dawki niskoprocentowych olejków konopnych, natomiast w przypadku mocno rozwiniętych procesów chorobotwórczych o przewlekłym przebiegu wymagana jest terapia wysoko stężonymi preparatami.