You are currently viewing Ocieplanie przy użyciu pianki PUR

Ocieplanie przy użyciu pianki PUR

Nie da się ukryć, że budowanie domu to bardzo ważna kwestia. Podczas tego procesu musimy dbać o wiele różnych aspektów. Jedną z kwestii najważniejszych jest ta związana z ocieplaniem budynku. Do tej pory niemalże standardem było to, że domy ocieplaliśmy przy użyciu styropianu. Obecnie nie jest to jedyny materiał jaki do ocieplania możemy stosować. Często wybierane są materiały, o których wcześniej nawet nie słyszano.

Ocieplenie domu pianką

ocieplanie pianką łódźStyropian jest materiałem, którego nałożenie wymaga bardzo dużo pracy oraz sporo czasu. Konieczne jest mieszanie kleju, przycinanie styropianu oraz oczekiwanie aż wyschnie zanim będzie można przystąpić do tynkowania. Jednak obecnie dostępne są też takie metody, które pozwalają na ocieplenie budynku bez aż tak dużego nakładu pracy. Mowa tutaj przede wszystkim o metodzie polegającej na nakładaniu pianki poliuretanowej. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianką Łódź jest jednym z miast, w którym mogą Państwo bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy, które mogą dla nas wykonać takie izolacje termiczne. Pianka poliuretanowa stosowana do ocieplania budynków występuje obecnie w wersjach otwartokomórkowych oraz zamkniętokomórkowych. Zaletą tych pierwszych jest to, że są w stanie przepuszczać parę wodną. Natomiast drugi ze wspomnianych rodzajów pianki jest za to nieco bardziej skuteczny dzięki czemu sprawdza się lepiej w przypadku budynków murowanych.

Na dzień dzisiejszy tworzeniem izolacji natryskowych przy użyciu pianki PUR zajmuje się całe mnóstwo firm działających w Polsce. Chcąc posiadać w swoim domu taką izolację powinniśmy jak najszybciej się z takimi firmami skontaktować. Chodzi bowiem o to, że takie firmy mają najczęściej bardzo mocno napięte terminy, które mogą sięgać nawet kilka miesięcy do przodu.