You are currently viewing Nowoczesny sekretarzyk z oryginalnego palisandru

Nowoczesny sekretarzyk z oryginalnego palisandru

Drzewa egzotyczne używane są do dziś jako główny surowiec do wyroby mebli. kolonialny sekretarzyk do dziś może być ozdobą wnętrza i praktycznym miejscem do pracy oraz przechowywania ważnych dokumentów. Sekretarzyki z palisandru odznaczają się wyjątkową trwałością. Jeśli poszukujemy oryginalnego mebla z najwyższej półki, to właśnie sekretarzyk sprawdzi się świetnie w roli dekoracji salonu i jednocześnie miejsca na komputer i inne drobiazgi elektroniczne.

Pojemne i funkcjonalne sekretarzyki palisandrowe

sekretarzyk z palisandruNiektóre gatunki drzew szczególnie nadają się do wyrobu mebli. W stylu kolonialnym, indyjskim, królują wysokiej jakości palisandry i mahonie. Palisander jest wyjątkowo twardy, ma mocno zarysowane słoje i charakterystyczny, nieregularny układ słojów. To sprawia, że meble wykonane z palisandru uznawane są za luksusowe. Nie są sprzedawane w sieciach handlowych ani w dyskontach. Znajdziemy je w specjalistycznych salonach, które prowadzą sprzedaż np. mebli indyjskich i kolonialnych. Sekretarzyk z palisandru, jest obok stołów i szafek, najczęściej kupowanym wyrobem w stylistyce kolonialnej. Nowoczesne sekretarzyki dostosowane są do wyzwań, jakie postawiła przed tymi meblami cywilizacja. Z łatwością pomieści się na nim komputer stacjonarny lub laptop. W licznych, pojemnych przegródkach, szufladach i zakamarkach, ułożymy ładowarki, pamięć przenośną i inne drobiazgi. To właśnie unikatowy, specyficzny układ przegród w sekretarzyku, spowodował, że mebel ten wraca w nowej odsłonie. Dawniej służył do przechowywania korespondencji papierowej, pisania listów i sporządzania dokumentów. Dziś, w zautomatyzowanym świecie odnajduje się idealnie, łącząc tradycję mebli orientalnych z nowoczesną funkcją. Sekretarzyk z palisandru jest bardzo wytrzymały, nie odkształca się i gwarantuje wieloletnie użytkowanie.

Palisander brazylijski, kambodżański lub indyjski, wykorzystywany był dawniej do produkcji mebli w stylu kolonialnym. Także współcześnie możemy kupić funkcjonalne i eleganckie, pomysłowe sekretarzyki z palisandru. Jeśli szukamy oryginalnego mebla do domu, to właśnie sekretarzyk jest dla nas przeznaczony. Łączy w sobie klimat wschodu, orientu, z wyzwaniami cywilizacji i nowoczesnych technologii. Pomieści mnóstwo drobiazgów i świetnie sprawdza się jako biurko.