You are currently viewing Nowoczesne wykończenie tarasów

Nowoczesne wykończenie tarasów

Dużo nowoczesnych domów posiada obecnie tarasy. Domy z tarasem stały się niejako swoistą wizytówką nowoczesności. Wiele osób marzy bowiem o wypiciu popołudniowej kawy na słonecznym tarasie. Przy posiadaniu tarasu w domu ważne jest odpowiednie wykończenie tej części domu, a także należyte zabezpieczenie jej przed różnymi losowymi czynnikami.

Założenie dobrej hydroizolacji na taras

hydroizolacja tarasówNajgroźniejszymi czynnikami są czynniki zewnętrzne, czyli czynniki atmosferyczne. Należą do nich opady atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, grad. Równie dużym zagrożeniem dla naszego tarasu może być nadmierne słońce. Choć jak wiadomo jest to dużo mniejsze zagrożenie. Istotne przy tym jest wykonanie zabezpieczenia tarasu przed negatywnymi następstwami działania tychże czynników atmosferycznych. Kluczowe jest zatem wykonanie dobrej hydroizolacji na tras. Hydroizolacja tarasów polega na zabezpieczeniu fundamentów tarasu przed działaniem wody, czy też wilgoci. Polega ona na położeniu warstwy zabezpieczającej powierzchnię fundamentów przed wodą i wilgocią. Obecnie mamy możliwość nabycia odpowiednich podkładów, które pozwolą na ochronę tarasu przed dostępem wody. Przedostanie się wody i wilgoci do fundamentów skutkować będzie powstaniem grzyba, czy też pleśni, a także uszkodzeniem fundamentów. Skutkować to będzie kilkoma poważnymi problemami. Pierwszym z nich może być konieczność rozebrania całego tarasu, a następnie wybudowania go od podstaw. Wiązać się to będzie z bardzo wysokimi kosztami i dużą ilością czasu, który będziemy musieli na to poświęcić. Innymi mniej dokuczliwymi skutkami może być konieczność osuszenia fundamentów. Będzie się to wiązało z rozebraniem zewnętrznej warstwy naszego tarasu, czyli zdjęciem desek, bądź też zerwaniem terakoty. W tym wypadku koszty takiego działania będą o wiele mniejsze, niemniej nie będą one zbyt przyjemne.

Warto jest zatem zainwestować w prawidłowe położenie hydroizolacji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz taras będzie w należyty sposób zabezpieczony przed wodą i wilgocią. Pozwoli nam to na swobodne i bezpieczne korzystanie z niego o każdej porze. Wykonanie hydroizolacji możemy powierzyć profesjonalnym firmom, bądź wykonać to na własną rękę. Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności warto jest powierzyć to firmie zewnętrznej.