Nakładanie powłok ceramicznych

Lakier samochodowy nie należy do materiałów najbardziej trwałych. Łatwo dochodzić może do tego, że na lakierze pojawią się zarysowania. Obecnie na szczęście dostępne są metody, które pozwalają na skuteczne zabezpieczanie lakieru przed pojawianiem się na nim uszkodzeń. Szczególnie popularne staje się nakładanie specjalnych ochronnych powłok ceramicznych. 

Ceramiczne powłoki na lakier 

zabezpieczenie ceramiczne lakieruNie da się ukryć, że lakier samochodowy to pierwsza rzecz, na którą się zwraca uwagę podczas kupowania samochodu. Wielu kierowców nie zważa na to jak wygląda ich lakier i w efekcie samochód znacznie traci na wartości. Jednak istnieją pewne proste kroki dzięki którym możemy lakier skutecznie zabezpieczyć. Jak już wcześniej wspomniano jednym z najlepszych sposobów jest nakładanie powłok ceramicznych. Zabezpieczenie ceramiczne lakieru to sposób znany od dość dawna ale w przeszłości takie zabiegi były niezwykle kosztowne. Od jakiegoś czasu sporo zaczęło się zmieniać w branży detailingowej i powstają obecnie takie powłoki ceramiczne, których koszt nie jest bardzo duży. Za około 1500zł możemy zabezpieczyć nasz lakier nawet na kilka lat. Oprócz powłok ceramicznych na samochody nakładane są również powłoki kwarcowe. Zaliczają się one również do powłok bardzo skutecznych. Niektórzy twierdzą nawet, że powłoki kwarcowe są lepszym rozwiązaniem od powłok ceramicznych ale jest to kwestia sporna. 

Coraz większa liczba kierowców zaczyna interesować się kwestią dotyczącą zabezpieczania lakieru samochodowego. Obecnie powłoki ceramiczne na samochód możemy nakładać również samodzielnie. Żeby tego dokonać musimy nabyć najpierw odpowiednie preparaty. Następnym ważnym krokiem jest dokładne umycie samochodu. Często kierowcy decydują się też na wcześniejsze polerowanie.