You are currently viewing Najlepsze ochronne maski

Najlepsze ochronne maski

Od ponad roku żyjemy wedle nowych norm, które wyznacza nam panująca pandemia. Nie możemy swobodnie korzystać z wolności czy naszych swobód, gdyż wszędzie czai się niewidzialny wróg jakim jest koronawirus. Obecnie jedną z najskuteczniejszą  metod walki z nim jest noszenie maseczek, które chronią nasze górne drogi oddechowe przed zakażeniem.

Co musi zawierać dobra maska?

ochronne maski z filtrem ffp3Wirusy i bakterie są niewidzialne dla ludzkiego oka, ponieważ są tak małe. To z kolei sprawia, że walka z nimi jest tak trudna. Większość z wirusów przedostaje się do naszego organizmu droga kropelkową, czyli przez kichanie, kasłanie czy mówienie, dlatego tak ważna jest osłona górnych dróg oddechowych. Najlepsze są ochronne maski z filtrem FFP3, które posiadają najwyższą możliwą skuteczność na poziomie dziewięćdziesięciu dziewięciu procent. Z tego względu są one polecane lekarzom, pielęgniarkom czy osobom pracującym w szpitalach i przychodniach. Ponieważ możemy je kupić w każdej aptece i sklepie medycznym oraz w internecie, to każdy z nas może się w nią zaopatrzyć. Jest ona jednorazowa, czyli po około ośmiu godzinach noszenia należy ją odpowiednio zdjąć i wyrzucić. Ponadto znajdziemy w sprzedaży także półmaski z filtrem FFP3, które można wielokrotnie stosować, ale trzeba przestrzegać podstawowej zasady – po każdym ściągnięcie z twarzy, maskę należy zdezynfekować odpowiednim płynem. Dzięki temu będziemy mogli ją ponownie nałożyć na twarz. Maski ochronne wykonane są z kilku warstw specjalnych materiałów o różnej strukturze, gdzie środkowe stanowią filtry zatrzymujące wszelkie wirusy. Stosowane w nich filtry FFP3 zapewniają najwyższą ochronę przed wszelkimi wirusami, bakteriami, a także alergenami i pyłami. Jeżeli chcemy być w pełni chronienie, to koniecznie trzeba wybrać taki model maski, gdyż daje on nam niemalże stu procentowe zabezpieczenie przed zakażeniem.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów masek, które w większym lub mniejszym stopniu nas chronią. Oczywiście można stosować najzwyklejsze maseczki z bawełny, ale ich skuteczność jest dość niska i szybko mija. Zdecydowanie lepiej kupić sprawdzoną maskę z filtrem FFP3, która jest lekka, praktyczna i można ją wielokrotnie używać, jeżeli będziemy ją właściwie odkażać. Takie modele kupimy za około trzy – cztery złote lub nieco taniej, kupując z zestawie.