You are currently viewing Na czym polegają zabawy w escape room?

Na czym polegają zabawy w escape room?

Wyobraźcie sobie, że otwierają się drzwi pokoju i wchodzi grupa ludzi. W pierwszej minucie zegar jest aktywowany i rozpoczyna się gra. Godzina, tylko sześćdziesiąt minut, aby rozszyfrować zagadki potrzebne do wyjścia z pokoju, zanim skończy się czas. To jest cel gry. Room Escape rządzi się tak prostą zasadą. To stosunkowo nowa forma zabawy, która pojawiła się w Polsce niespełna kilka lat temu.

Zabawa w escape room dla każdego

room escape warszawaEscape room jest to forma rozrywki, która stopniowo się rozprzestrzenia, mając coraz większą ilość zwolenników. Obecnie w Warszawie już kilkadziesiąt pokojów zagadek, w których można cieszyć się tą nową formą rozrywki, aby miło spędzić czas z przyjaciółmi lub rodziną. W grze ważna jest logika i pomysłowość. Wśród tych czterech ścian trzeba znaleźć klucze, układać puzzle, badać je, rozwiązywać zagadki i uzyskiwać kombinacje lub przedmioty, aby rozwiązać ostateczną łamigłówkę. Wszystkie z nich są zawsze powiązane z daną tematyką. Nie trzeba się jednak martwić, jeśli nie można danej zagadki rozwiązać. Nie pozostanie się na zawsze zamkniętym w tym pokoju. Przez cały czas organizatorzy monitorują grę za pomocą wielu kamer. Jeśli w którymkolwiek momencie grupa czuje się zablokowana lub ma miejsce incydent, zespół organizujący komunikuje się z uczestnikami, aby im pomóc i dać im wskazówki. Jest to bardzo bezpieczne. Room escape Warszawa oferuje gry detektywów, bohaterów, science fiction, horrorów i wiele innych tematów. Jest to interaktywne doświadczenie, ale jednocześnie w stu procentach ciekawe i rozwijające umysł. Wystarczy użyć mózgu. Room Escape to idealne zajęcie, aby spędzić niezapomniany czas, i odbywa się w miejscu z jednym lub kilkoma pokojami, pełnym zagadek i dziwnych przedmiotów. W środku pokoju rozpoczyna się ekscytująca przygoda, w której poczuć można się, jak bohater filmu. Jeśli chodzi o pokoje zagadek, to nigdy się nie znudzi. Trzeba tylko zmieniać pokoje i tematykę.

Chodzenie do kina nie jest już dla wielu osób wystarczające, teraz najpopularniejszą formą rozrywki są escape roomy. To dla tych, którzy lubią wyzwania i zabawę zespołową. To sposób na czerpanie przyjemności z wolnego czasu. W zawiązku z tym warto chociaż raz spróbować zabawy w pokoju zagadek wraz ze swoimi przyjaciółmi.