You are currently viewing Na czym polega hipnoza regresyjna?

Na czym polega hipnoza regresyjna?

Faktem jest to, że pamięć bardzo często nas zawodzi. Zdarza się, że nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie tego, co robiliśmy kilka lat wcześniej. Okazuje się także, że niektóre wydarzenia z przeszłości mogą mieć wpływ na nasze teraźniejsze życie. Naukowcy twierdzą, że pewne rzeczy wypieramy z pamięci i nie jesteśmy w stanie później powracać do zdarzeń, które miały na nas silny wpływ. Powrót do przeszłości jest jednak możliwy.

Co warto wiedzieć o hipnozie regresyjnej?

hipnoza regresyjnaW dzisiejszych czasach wiele osób ma problemy emocjonalne. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co się tak naprawdę dzieje i nie wiemy, jaka jest tego przyczyna. Okazuje się, że bardzo wiele zaburzeń ma bardzo duży związek z tym, co wydarzyło się wiele lat wcześniej. Wielu rzeczy nawet nie pamiętamy, ale jest szansa, aby do nich powrócić. Hipnoza regresyjna polega na wprowadzaniu danej osoby w stan, który pozwala przypomnieć sobie przeszłe wydarzenia. W takim stanie możemy powrócić do każdej chwili, myśli, czy obrazu. Tę metodę stosuje się do rozwiązywania takich problemów, jak zaburzenie emocjonalne i osobowościowe, które bardzo często związane są z przykrymi doznaniami z dzieciństwa. Dlaczego nie pamiętamy tych rzeczy? Nasza podświadomość wypiera wydarzenia, które były dla nas przykre. Jest to jeden z mechanizmów obronnych, który niestety sprawia również, że zaczynamy mieć problemy w życiu dorosłym. Dzięki hipnozie możemy bardzo szczegółowo przeanalizować wszystkie przeszłe sytuacje i usunąć swoje wewnętrzne blokady, które nie pozwalały nam w pełni cieszyć się życiem.

Często zastanawiamy się nad tym, dlaczego z wielu rzeczy nie potrafimy czerpać radości, boimy się zmian lub stale ogarnia nas jakiś niepokój. Okazuje się, że bardzo wiele zaburzeń, które pojawiają się w dorosłym życiu, ma związek z okresem dzieciństwa, którego zazwyczaj nie pamiętamy. Dzięki hipnozie mamy szansę powrócić do przeszłości i przypomnieć sobie, co było przyczyną naszych lęków. Możemy wiele rzeczy naprawić i zacząć korzystać z życia.