You are currently viewing Monitoring AHD dla firm

Monitoring AHD dla firm

Bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach to dla każdego właściciela sprawa priorytetowa. Tyczy się to zarówno bezpieczeństwa naszego jak i pracowników w naszej firmie. Dodatkowo każdemu przedsiębiorcy zależy na tym by odpowiednio zabezpieczyć sprzęt i wszelkie dobra używane w firmie. Najlepszym sposobem by tego dokonać jest założenie systemów monitoringu. Na chwilę obecną wielu przedsiębiorców decyduje się na zamontowanie systemów bardzo zaawansowanych technologicznie. 

Nowoczesne systemy monitoringu 

innowacyjny monitoring ahdZakładanie systemów monitoringu to jedne z najlepszych sposobów zabezpieczania swojego dobytku. W przeszłości jakość nagrań z monitoringu była wręcz tragiczna. Wówczas kamery pełniły nie tyle funkcję nagrywania w celu złapania przestępców co bardziej funkcję odstraszającą przed popełnieniem przestępstwa. Najczęściej kamery te nagrywały obraz w bardzo niskiej rozdzielczości oraz obraz ten był pozbawiony kolorów. Na chwilę obecną szczególnie dużą popularnością cieszy się innowacyjny monitoring AHD. Jest to system monitoringu, który opiera się o przesyłanie danych w sposób analogowy. Nie należy jednak rozumieć tego w taki sposób, że jak system jest analogowy to jest gorszy ponieważ obecnie stosuje się systemy cyfrowe. W przypadku monitoringu AHD obraz jest bardzo dobrej jakości. Rozdzielczość przesyłanego obrazu to HD lub też FullHD. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości będziemy mogli na obrazie dostrzegać każdy szczegół jaki nas zainteresuje. Jedynym minusem związanym z takimi systemami monitoringu jest to, że obraz może być przesyłany na odległość nie większą niż 500m. Po przekroczeniu tej odległości obraz może być bardzo zniekształcony. W niektórych przypadkach zdarza się nawet zupełna utrata sygnału gdy się przekroczy pewną odległość. Rozwiązaniem takiego problemu może być stosowanie większej ilości rejestratorów, które umieszcza się w budynku. 

Obecnie mnóstwo osób decyduje się na stosowanie w swoich firmach kamer IP. Są one włączane do sieci bezprzewodowej co oznacza, że możemy mieć dostęp do kamery drogą internetową. Korzystanie z kamer IP jest niezwykle komfortowe dla użytkowników. Możemy dzięki nowym systemom monitoringu mieć wgląd do tego co dzieje się w naszej firmie nawet gdy jesteśmy z dala od niej. Znacznie poprawia to przede wszystkim bezpieczeństwo w firmie.