You are currently viewing Mata uszczelniająca – idealna do hydroizolacji?

Mata uszczelniająca – idealna do hydroizolacji?

Hydroizolacja posadzki jest niezwykle istotnym etapem w wykańczaniu każdego pomieszczenia czy przestrzeni takiej jak balkon bądź taras. Pozwala ona zapewnić odpowiednie warunki, dzięki którym woda w żaden negatywny sposób nie wpłynie na konstrukcję. Na rynku istnieje wiele produktów spełniających to zadanie. Dziś przyjrzymy się bliżej macie do hydroizolacji, która ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością.

Jaki produkt do hydroizolacji wybrać?

mata do hydroizolacjiSama mata do hydroizolacji sprawdza się zarówno w warunkach domowych w przypadku łazienki, jak i zewnętrznych – balkonów bądź tarasów. Odpowiednie dobranie materiałów jest kluczem do uniknięcia kosztownych remontów wynikających ze szkodliwego działania wody. Mata dodatkowo chroni przed powstawaniem na różnych powierzchniach grzybów i pleśni. Największą zaletą tego rodzaju produktu jest możliwość stosowania na różnego rodzaju podłożach, co czyni ją niezwykle uniwersalną. Sprawdzi się zatem doskonale zarówno pod okładziny z płytek ceramicznych jak i pod kamień naturalny. Ponadto sam montaż tego rodzaju hydroizolacji przebiega niezwykle sprawnie. Są one bowiem przyklejane w jednym cyklu roboczym. Co ciekawe już po około dwóch godzinach możemy przystąpić do przyklejania płytek. Oznacza to, że prace remontowe są możliwe do wykonania już w jeden dzień. Dzięki jednolitej grubości materiału mamy pewność co do równomiernej ochrony całej powierzchni. Nie musimy się zatem obawiać, że którykolwiek fragment powierzchni jest bardziej narażony na działanie wody od pozostałych. Ostatnim, dla wielu mało znaczącym, jednak po dłuższym zastanowieniu istotnym parametrem jest długi okres przydatności. Dzięki temu mata sprawdza się doskonale w przypadku inwestycji realizowanych w dużych odstępach czasu. Wracając jednak do montażu, warto zwrócić uwagę, na to, że do aplikacji nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi. Krawędzie bez najmniejszych problemów możemy przycinać przy pomocy noża introligatorskiego.

Wiele osób zamiast zapobiegać skutkom jakie może nieść działanie wody, decyduje się z nimi walczyć. Jest to syzyfowa praca, szczególnie w pomieszczeniach, które są stale narażone na działanie wilgoci oraz wody, takie jak np. łazienka. Warto w takich sytuacjach dać na chwilę za wygraną, aby od podstaw wykonać posadzkę, tym razem decydując się na aplikację maty uszczelniającej.