You are currently viewing Laseroterapia sposobem na pozbycie się naczynek

Laseroterapia sposobem na pozbycie się naczynek

Osoby, których problemem są popękane naczynka powinny odpowiednio dbać o swoją wrażliwą skórę. Tego typu niedoskonałości pojawiają się głównie na twarzy oraz nogach. Do przyczyn ich powstawania można zaliczyć czynniki genetyczne i hormonalne. Występują u osób w różnym wieku. Osoby z cerą naczynkową powinny stosować delikatne kosmetyki, które nie zawierają szkodliwych substancji. Tego problemu można się jednak skutecznie pozbyć za pomocą sprawdzonych zabiegów.

Laser zamyka popękane naczynka

laserowe zamykanie naczynekPomocna w takich sytuacjach okazuje się laseroterapia. Wysokiej jakości urządzenie jest wykorzystywane w celu odmłodzenia skóry, zamykania naczynek, likwidacji przebarwień oraz naczyniaków. Osoby, które zdecydują się na laserowe zamykanie naczynek z pewnością będą zadowolone z efektu zabiegu. Naświetlanie rozszerzonego naczynka krwionośnego za pomocą promieniowania lasera powoduje wzrost temperatury krwi. Skutkuje to obkurczeniem i zamknięciem naczynka. Uzyskane efekty są trwałe. Ważne jest, by osoba wykonująca zabieg dobrała odpowiednią długość fal promieniowania laserowego. Przed przystąpieniem do wykonania laseroterapii ważne jest, by specjalista dokładnie ocenił rodzaj przebarwień, zbadał ich średnicę, kolor oraz ilość. Dzięki temu może dobrać odpowiednią długość promienia laserowego. Ważne jest także, by wykonać próbę laserową. Podczas zabiegu promień lasera jest pochłaniany przez hemoglobinę. Ten czerwony barwnik krwi zostaje podgrzany, co skutkuje niszczeniem ścianek naczyń krwionośnych. Dzięki temu zostają one usunięte z organizmu. Zabieg ten powinien być wykonywany w kilku etapach. Początkowo należy oczyścić skórę. Wskazaniem do skorzystania z tej metody są przede wszystkim rozszerzone naczynka, które są widoczne przez naskórek. Dzięki zabiegowi można skutecznie pozbyć się nieestetycznych zmian.

Po zabiegu ważne jest, by unikać promieniowania UV, zrezygnować z intensywnych ćwiczeń oraz wizyt w saunie. Konieczne jest regularne nawilżanie skóry przy pomocy łagodnych kosmetyków. Zabieg ten jest bezpieczny, jednak czasem mogą wystąpić powikłania w postaci pęcherzy oraz podrażnienia  skóry. Warto wówczas odwiedzić lekarza, który zazwyczaj zleca stosowanie maści z antybiotykiem. Powikłania po zabiegu zdarzają się jednak bardzo rzadko.